< Portale < Geografia < Europa < Polska < Pomorze Zachodnie

POL księstwo pomorskie COA.svg Pomorze Zachodnie w polskojęzycznej Wikipedii

Pomorze Zachodnie
 • Ta strona to portal dla wikipedystów oraz wszystkich osób zainteresowanych historią i kulturą Pomorza Zachodniego, krainy historycznej na terenie Polski i Niemiec.
 • Portal poprawia dostęp oraz pomoc w rozwoju artykułów związanych z tą tematyką. Ma również za zadanie ułatwić autorom i czytelnikom dostęp do ważnych artykułów z tej dziedziny. Można tutaj znaleźć linki do ciekawie i dokładnie opisanych tematów.
 • Aktualnie mamy ponad ...nowych... artykułów związanych z Pomorzem Zachodnim.

Zapraszamy do redagowania portalu.

Ważne informacje

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z hasłami związanymi z Pomorzem Zachodnim.
Jeśli masz ochotę pomóc nam w rozwoju to sprawdź listę rzeczy do zrobienia - w tych dziedzinach Twoja pomoc jest nam szczególnie potrzebna.

Pokrewne projekty: Portal Police i Portal Szczecin


Jeżeli masz jakieś pytania lub sugestie związane z Pomorzem lub samym Portalem Pomorze Zachodnie napisz je na stronie dyskusji.

Będziemy wdzięczni za Twoją pomoc w rozwijaniu portalu. Po prostu naciśnij "edytuj" przy każdym z działów tego portalu - to da Ci możliwość bezpośredniej edycji hasła.

Dark Blue-bg rounded.svg

Wyróżniony artykuł

Herb

Stargard (niem. Stargard in Pommern, Stargard an der Ihna, pom. Stôrgard, łac. Stargardia), do końca 2015 roku Stargard Szczecińskimiasto i gmina w województwie zachodniopomorskim, w powiecie stargardzkim, na Równinie Pyrzycko-Stargardzkiej, nad Iną, trzeci ośrodek miejski województwa (pod względem liczby ludności). W latach 1975-1998 miasto administracyjnie należało do województwa szczecińskiego. Początki istnienia stałych osad ludzkich sięgają VI wieku jest jednym z najstarszych miast Polski. Najstarsze (obok Szczecina) miasto na Pomorzu – prawa miejskie uzyskało w 1243. Rozwojowi osady sprzyjało położenie przy krzyżujących się szlakach handlowych, prowadzących z Santoka do Wolina i ze Szczecina do Kołobrzegu...

Information icon.svg Czytaj więcej >>...

Dark Blue-bg rounded.svg

Wyróżniona grafika

Rynek Sienny w Szczecinie

Information icon.svg Zobacz i czytaj więcej >>...

Dark Blue-bg rounded.svg

Wydarzenia

 • Zobacz Wikinews na temat:
  • wydarzeń na Pomorzu Zachodnim i Środkowym
  • wydarzeń w Słupsku i okolicach

Dark Blue-bg rounded.svg

Kultura i sport

Muzyka:

Teatry, kina, muzea:

Literatura:

Kluby sportowe:

Sportowcy:

Dark Blue-bg rounded.svg

Gospodarka

Gospodarka Pomorza Zachodniego jest nierozerwalnie związana z morzem. W regionie dominują takie gałęzie przemysłu jak rybołówstwo i przemysł stoczniowy, a także przemysł spożywczy, przetwórczy i chemiczny. Jednym z większych źródeł dochodu regionu jest również turystyka - do takich miejscowości jak Kołobrzeg, Ustka, Łeba czy Międzyzdroje co roku przybywa wielu turystów z całej Polski i Europy.

 • Napisz więcej na ten temat >>...

Dark Blue-bg rounded.svg

Do zrobienia

Ten wikiportal potrzebuje twojej pomocy w następujących zadaniach:

 • do zrobienia:
aleja Wojska Polskiego w Szczecinie, gospodarka Pomorza, historia Koszalina, Księstwo Szczecińskie, Księstwo Wołogoskie, Księstwo Zachodniopomorskie, Park Natury Rügen, Vorpommersche Boddenlandschaft, Flaga Prowincji Pomorze, Szczecińskie fortyfikacje, Pomorze Środkowe, Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Kamieniu Pomorskim, Zachodniopomorski Szlak Żeglarski
 • do poszerzenia:
Bogusław III, Racibor II, Arboretum w Glinnej, Ogród Dendrologiczny w Przelewicach, Barth (Bardo), Bogusław II, Bogusław IV, Chojna, Demmin (Dymin), Festiwal Pianistyki Polskiej w Słupsku, Koszalin, Muzeum Narodowe w Szczecinie, Obwodnica zachodnia Szczecina, Herb Prowincji Pomorze, Pomorze (prowincja), Pomorze Przednie, Pomorze Tylne, Pomorze Zachodnie, rejencja stralsundzka, Sławno, Spichlerz Richtera, Sydonia von Borck, Most im. Pionierów Miasta Szczecina, Obwodnica śródmiejska Szczecina, Park im. Stefana Żeromskiego w Szczecinie, Puszcza Wkrzańska, Łarpia Sail Festival, Polickie Dni Muzyki „Cecyliada”, Szlak wodny Berlin–Szczecin–Bałtyk
 • do poszerzenia do artykułu medalowego:
Grupa pomorska języków lechickich, Koszalin, Szczecin, Rewal (gmina), Wolgast, powiat gryficki, Połczyn-Zdrój, Kaplica gotycka w Policach, Lapidarium Polickie, Port morski Police

Dark Blue-bg rounded.svg

Z najnowszych artykułów

Information icon.svg Czy wiesz...

0901 Kaplica Gotycka Police ZPL.JPG
Swietowit wolinski.jpg

Dark Blue-bg rounded.svg

Geografia regionu

Regiony administracyjne:

Krainy geograficzne:

Największe miasta:

Atrakcje turystyczne:

Najdłuższe rzeki:

Największe jeziora:

Parki narodowe i krajobrazowe:

Dark Blue-bg rounded.svg

Wskazówki dla edytujących

 • Ogólnie:
  • O edycji stron.
  • O formatowaniu tekstu.
  • Edytując artykuły pamiętaj o przypisywaniu im odpowiedniej kategorii. Na końcu artykułu wpisujesz [[Kategoria:jej nazwa]].
  • Na stronie artykułów z dziedziny umieszczaj ten szablon {{Portal|Pomorze Zachodnie}}
  • Jeśli chcesz pomóc w redagowaniu tego portalu zgłoś się na stronie dyskusji.
 • Czekamy na Ciebie!
Portal.svg

 Zobacz także: Portal Szczecin i Portal Police

Witaj

Uczę się języka hebrajskiego. Tutaj go sobie utrwalam.

Źródło

Zawartość tej strony pochodzi stąd.

Odsyłacze

Podziel się