Mapa konturowa Krakowa, blisko centrum na lewo znajduje się punkt z opisem „Lodowisko im. Adama „Rocha” Kowalskiego”
Mapa konturowa Polski, na dole znajduje się punkt z opisem „Lodowisko im. Adama „Rocha” Kowalskiego”
Położenie na mapie województwa małopolskiego
Mapa konturowa województwa małopolskiego, blisko centrum na lewo u góry znajduje się punkt z opisem „Lodowisko im. Adama „Rocha” Kowalskiego”
Ziemia50°03′25″N 19°56′56″E/50,056944 19,948889

Sztuczne lodowisko im. Adama „Rocha” Kowalskiego – obiekt, na którym swoje spotkania rozgrywa ekstraligowa drużyna hokejowa Cracovii. Lodowisko mieści się przy ulicy Siedleckiego 7 w krakowskiej dzielnicy Grzegórzki.

Społecznemu komitetowi budowy lodowiska przewodniczył hokeista Czesław Marchewczyk[1]. Otwarcie obiektu miało miejsce dnia 18 lutego 1961 roku.

Pierwszym meczem jaki rozegrano na tym obiekcie był mecz Cracovia – Start Katowice, zakończony zwycięstwem gości 3:1. Rozegrany następnego dnia wieczorem rewanż dał zwycięstwo Cracovii 4:3. Mała tafla tegoż obiektu została wybudowana w 1966 roku.

W 1976 roku lodowisko przykryto halą. W drugiej połowie 1980 roku trwały prace przy zadaszeniu obiektu, wskutek czego po półrocznej przerwie drużyna Cracovii rozegrała mecz 29 listopada 1980[2].

Dane

• wymiary tafli lodowiska: 28 × 58 m
  • powierzchnia użytkowa: 6753,5 m²
  • kubatura: 77 080 m³
  • liczba widzów na trybunach: 2514 (wszystkie miejsca siedzące)

Przypisy

1. Hokej – WP Sportowe Fakty.
  2. Dwie wygrane hokeistów Cracovii. „Dziennik Polski-Stadion”, s. 6, nr 260 z 1 grudnia 1980.