Francja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908 reprezentowało 208 sportowców, wyłącznie mężczyzn, w 13 dyscyplinach. Najmłodszym reprezentantem był pływak i piłkarz wodny Henri Decoin (18 lat 117 dni), a najstarszym strzelec Léon Moreaux (58 lat 123 dni).
Był to trzeci start reprezentacji Francji na letnich igrzyskach olimpijskich.
Zdobyte medale
Skład kadry
Louis Ségura – wielobój – 3. miejsce
Marcel Lalu – wielobój – 7. miejsce
Robert Diaz – wielobój – 8. miejsce
Jules Rolland – wielobój – 10. miejsce
François Nidal – wielobój – 11. miejsce
Antoine Costa – wielobój – 14. miejsce
Georges Thurnherr – wielobój – 18. miejsce
Joseph Castiglioni – wielobój – 20. miejsce
Édouard Boislèvé – wielobój – nie ukończył
Alfred Castille – wielobój – nie ukończył
Ferdinand Castille – wielobój – nie ukończył
Georges Charmoille – wielobój – nie ukończył
Victor Dubois – wielobój – nie ukończył
Dominique Follacci – wielobój – nie ukończył
E. Gauthier – wielobój – nie ukończył
Félicien Lekim – wielobój – nie ukończył
Joseph Lux – wielobój – nie ukończył
G. Mounier – wielobój – nie ukończył
Georges Ratelot – wielobój – nie ukończył
Lucien Bogart, Albert Borizée, Nicolas Constant, Charles Courtois, Henri de Breyne, Louis Delattre, Louis Delescluse, Antoine Delescluse, Georges Demarle, Joseph Derou, Charles Desmarcheliers, Claude Desmarcheliers, Étienne Dharaney, Gérard Donnet, Émile Duhamel, A. Duponcheel, Paul Durin , Alphonse Eggremont, G. Guiot, L. Hennebicq, Henri Hubert, Daniel Hudels, E. Labitte, Louis Léstienne, Raimond Lis, Victor Magnier, Georges Nys, Louis Pappe, Joseph Parent, Antoine Pinoy, Victor Polidori, Gustave Pottier, Louis Sandray, Émile Schmoll, Édouard Steffe, Émile Vercruysse, Hugo Vergin, Ernest Vicogne, Jules Walmée, Gustave Warlouzet – drużynowo – 5. miejsce
R.P. Aublin , Daniel Bardet , Raoul Benoît , André Bounal , Louis Gautier , Daniel Girard , Charles Pattin , Léon Poupon , Frédéric Roux , René Salarnier , Louis Saulnier , Fernand Versini – 6. miejsce
Sprint – nie ukończył
5000 metrów – 2. miejsce
Sprint – odpadł w półfinałach
5000 metrów – nie ukończył
Sprint – odpadł w półfinałach
5000 metrów – 3. miejsce
Sprint – odpadł w półfinałach
5000 metrów – odpadł w eliminacjach
20 km – nie ukończył
100 km – 3. miejsce
Sprint – odpadł w eliminacjach
5000 metrów – nie ukończył
Sprint – odpadł w eliminacjach
5000 metrów – odpadł w eliminacjach
Sprint – odpadł w eliminacjach
5000 metrów – nie ukończył
Sprint – odpadł w eliminacjach
5000 metrów – 4. miejsce
Sprint – odpadł w eliminacjach
5000 metrów – nie ukończył
Sprint – odpadł w eliminacjach
5000 metrów – nie ukończył
Sprint – odpadł w eliminacjach
5000 metrów – odpadł w eliminacjach
Maurice Schillès, André Auffray – sprint tandemem – 1. miejsce
Octave Lapize , François Bonnet – sprint tandemem – odpadli w półfinałach
Paul Texier , Marc Texier – sprint tandemem – odpadli w eliminacjach
Charles Avrillon, Joseph Guyader – sprint tandemem – odpadli w eliminacjach
André Poulain, Gaston Dreyfus – sprint tandemem – odpadli w eliminacjach
André Auffray , Émile Demangel , Émile Maréchal, Maurice Schillès – wyścig na dochodzenie, drużynowo – 5. miejsce
François Bonnet
20 km – nie ukończył finału
100 km – nie ukończył finału
20 km – nie ukończył finału
20 km – odpadł w eliminacjach
20 km – odpadł w eliminacjach
100 km – nie ukończył
André Lapize – 100 km – 3. miejsce
Georges Lutz
20 km – odpadł w eliminacjach
100 km – nie ukończył finału
Henri Baumler – 20 km – odpadł w eliminacjach
Pierre Hostein
20 km – nie ukończył
100 km – nie ukończył
20 km – nie ukończył
100 km – nie ukończył
André Lepère – 100 km – nie ukończył
Jean Madelaine – 100 km – nie ukończył
100 metrów – odpadł w eliminacjach
200 metrów – odpadł w ćwierćfinałach
400 metrów – odpadł w ćwierćfinałach
Louis Lesca – 100 metrów – odpadł w eliminacjach
Gaston Lamotte – 100 metrów – odpadł w eliminacjach
Henri Meslot
100 metrów – odpadł w eliminacjach
200 metrów – odpadł w eliminacjach
400 metrów z przeszkodami – odpadł w eliminacjach
1500 metrów – odpadł w eliminacjach
Chód 3200 metrów – odpadł w eliminacjach
1500 metrów – odpadł w eliminacjach
5 mil – odpadł w eliminacjach
Chód 3200 metrów – odpadł w eliminacjach
Skok wzwyż – 2. miejsce
Skok wzwyż z miejsca – 5. miejsce
Skok wzwyż z miejsca – 5. miejsce
Skok w dal z miejsca – nie ukończył
Skok wzwyż z miejsca – nie ukończył
Skok w dal z miejsca – nie ukończył
Robert Pascarel – skok o tyczce – 10. miejsce
Gaston Koëger – skok o tyczce – 12. miejsce
Henri Gutierrez – skok w dal – nie ukończył
Charles Lagarde
Pchnięcie kulą – nie ukończył
Rzut dyskiem – nie ukończył
Pchnięcie kulą – nie ukończył
Rzut dyskiem – 8. miejsce
Henri Berton – runda podwójna – 16. miejsce
Eugène Richez – runda podwójna – 17. miejsce
Eugène Grisot – runda podwójna – 19. miejsce
Louis Vernet – runda podwójna – 20. miejsce
Louis-Albert Salingré – runda podwójna – 22. miejsce
Albert Dauchez – runda podwójna – 23. miejsce
Charles Quervel – runda podwójna – 24. miejsce
Édouard Beaudoin – runda podwójna – 25. miejsce
Gustave Cabaret – runda podwójna – 26. miejsce
Alfred Poupart – runda podwójna – 27. miejsce
Eugène Grisot – runda kontynentalna – 1. miejsce
Louis Vernet – runda kontynentalna – 2. miejsce
Gustave Cabaret – runda kontynentalna – 3. miejsce
Charles Aubras – runda kontynentalna – 4. miejsce
Charles Quervel – runda kontynentalna – 5. miejsce
Albert Dauchez – runda kontynentalna – 6. miejsce
Louis-Albert Salingré – runda kontynentalna – 7. miejsce
Henri Berton – runda kontynentalna – 8. miejsce
Eugène Richez – runda kontynentalna – 9. miejsce
Édouard Beaudoin – runda kontynentalna – 10. miejsce
Charles Vallée – runda kontynentalna – 11. miejsce
Émile Fisseux – runda kontynentalna – 13. miejsce
Jean-Louis de la Croix – runda kontynentalna – 14. miejsce
Alfred Poupart – runda kontynentalna – 16. miejsce
Oscar Jay – runda kontynentalna – 17. miejsce
René Fenouillière, Gaston Cyprès, André François, Georges-Henri Albert, Émile Sartorius, Georges Bayrou, Louis Schubart, Charles Renaux, Jean Dubly, Ursule Wibaut, Maurice Tillette, Adrien Filez, Paul Mathaux, Henri Holgard, Albert Jenicot, Pierre Six, Sadi Dastarac, Raoul Gressier, Justin Vialaret, Jules Verlet, Charles Bilot, Fernand Desrousseaux – 5. miejsce
Gérard Meister – 100 m st. dowolnym – odpadł w eliminacjach
René André – 100 m st. dowolnym – odpadł w eliminacjach
Henri Decoin – 400 m st. dowolnym – odpadł w eliminacjach
André Theuriet – 1500 m st. dowolnym – odpadł w eliminacjach
Pistolet, 50 j – 6. miejsce
Ruchomy cel, runda pojedyncza – 15. miejsce
Pistolet, 50 j – 17. miejsce
Karabin dowolny, 1000 j – 39. miejsce
Ruchomy cel, runda pojedyncza – 14. miejsce
Ruchomy cel, runda podwójna – 14. miejsce
Karabin dowolny, trzy postawy, 300 m – 8. miejsce
Karabin małokalibrowy, znikający cel, 25 j – 21. miejsce
Karabin małokalibrowy, ruchomy cel, 25 j – 10. miejsce
Karabin dowolny, trzy postawy, 300 m – 25. miejsce
Karabin dowolny, 1000 j – 28. miejsce
Karabin dowolny, trzy postawy, 300 m – 34. miejsce
Karabin dowolny, 1000 j – 23. miejsce
Raoul, Count de Boigne – karabin dowolny, 1000 j – 19. miejsce
Léon Hecht – karabin dowolny, 1000 j – 35. miejsce
Léon Tétart
Karabin dowolny, 1000 j – 48. miejsce
Karabin małokalibrowy, leżąc, 50 i 100 j – 17. miejsce
Karabin małokalibrowy, znikający cel, 25 j – 22. miejsce
Karabin małokalibrowy, ruchomy cel, 25 j – 15. miejsce
Ruchomy cel, runda pojedyncza – 13. miejsce
Ruchomy cel, runda podwójna – 12. miejsce
Karabin małokalibrowy, leżąc, 50 i 100 j – 13. miejsce
Karabin małokalibrowy, znikający cel, 25 j – 19. miejsce
Karabin małokalibrowy, ruchomy cel, 25 j – 14. miejsce
Henri Bonnefoy – karabin małokalibrowy, leżąc, 50 i 100 j – 19. miejsce
Augustin Barbillat , André Regaud, Léon Moreaux , Jean Depassio – pistolet, 50 m, drużynowo – 4. miejsce
Léon Johnson , Eugène Balme , André Parmentier, Albert Courquin, Maurice Lecoq , Raoul, Count de Boigne – karabin dowolny, trzy postawy, 300 m, drużynowo – 3. miejsce
Léon Hecht , Raoul, Count de Boigne, Albert Courquin, Eugène Balme , André Parmentier, Daniel Mérillon – karabin wojskowy, 200, 500, 600, 800, 900, 1000 jardów, drużynowo – 4. miejsce
Paul Colas , André Regaud, Léon Lécuyer, Henri Bonnefoy – karabin małokalibrowy, 50 i 100 jardów, drużynowo – 3. miejsce
Émile Béjot – trap – 23. miejsce
Gaston Alibert – szpada – 1. miejsce
Alexandre Lippmann – szpada – 2. miejsce
Eugène Olivier – szpada – 3. miejsce
Jean Stern – szpada – odpadł w półfinałach
Herman Georges Berger – szpada – odpadł w półfinałach
Jacques Rodocanachi – szpada – odpadł w ćwierćfinałach
Bernard Gravier – szpada – odpadł w ćwierćfinałach
Charles Collignon – szpada – odpadł w ćwierćfinałach
Robert Quennessen – szpada – odpadł w ćwierćfinałach
Jacques Marais – szpada – odpadł w ćwierćfinałach
Frédéric Dubourdieu – szpada – odpadł w eliminacjach
Gaston Alibert , Bernard Gravier , Alexandre Lippmann , Eugène Olivier , Herman Georges Berger , Charles Collignon , Jean Stern – szpada drużynowo – 1. miejsce
Georges de la Falaise – szabla – 7. miejsce
Bertrand Marie de Lesseps – szabla – odpadł w ćwierćfinałach
Georges Lateux – szabla – odpadł w półfinałach
Jean de Mas Latrie – szabla – odpadł w eliminacjach
Louis Renaud – szabla – odpadł w eliminacjach
Georges Langevin – szabla – odpadł w eliminacjach
Frédéric Chapuis – szabla – odpadł w eliminacjach
Marc Perrodon – szabla – odpadł w eliminacjach
Ismaël de Lesseps – szabla – odpadł w eliminacjach
Joseph, Marquis de Saint Brisson – szabla – odpadł w eliminacjach
Jean Mikorski – szabla – odpadł w eliminacjach
Georges de la Falaise , Bertrand Marie de Lesseps , Marc Perrodon , Jean-Joseph Renaud – szabla drużynowo – 4. miejsce
Bibliografia
France at the 1908 Summer Olympics [online], olympedia.org [dostęp 2023-01-06] (ang. ) .
Afryka
Ameryka
Europa
Australia i Oceania