Egipt na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2000 reprezentowało 89 zawodników, 74 mężczyzn i 15 kobiet.
Skład kadry
Boks
Mężczyźni
- Waga papierowa, do 48 kg (odpadł w 1 rundzie)
- Waga lekkopółśrednia, do 63,5 kg (odpadł w ćwierćfinale)
- Waga półśrednia, do 67 kg (odpadł w 1 rundzie)
- Hekal Mohamed Abdelmawgod
- Waga lekkośrednia, do 71 kg (odpadł w ćwierćfinale)
- Waga średnia, do 75 kg (odpadł w 1 rundzie)
- Waga ciężka, do 91 kg (odpadł w 2 rundzie)
- Waga superciężka +91 kg (odpadł w 2 rundzie)
Gimnastyka
Mężczyźni
Kobiety
Jeździectwo
Mężczyźni
Judo
Mężczyźni
Kobiety
Kolarstwo
Mężczyźni
- Mahmoud Abbas
- Amer El-Nady
- Mohamed Abdel Fattah
- Mohamed Kholafy
Lekkoatletyka
Mężczyźni
- Skok w dal (odpadł w eliminacjach)
- Ahmed Abdelmougod Solimon
- Maraton (47. miejsce)
Łucznictwo
Mężczyźni
- indywidualnie (odpadł w 1/32 eliminacji)
Pięciobój nowoczesny
Mężczyźni
Piłka ręczna
Mężczyźni
- Hussain Al-Zaky
- Hazem Awaad
- Mohamed Bakir El-Nakib
- Ahmed Belal
- Ayman El-Alfy
- Hany El-Fakharany
- Amro El-Geioushy
- Magdy Abou El-Magd
- Saber Belal Hussein
- Ashraf Mabrouk Awaad
- Sherif Hegazy Moemen
- Gohar Mohamed
- Marwan Ragab
- Hussain Said
- Mohamed Sharaf El-Din
Pływanie
Mężczyźni
- 50 m stylem dowolnym (odpadł w eliminacjach)
- 100 m stylem dowolnym (odpadł w eliminacjach)
- 200 m stylem dowolnym (odpadł w eliminacjach)
- 400 m stylem dowolnym (odpadł w eliminacjach)
- 100 m stylem motylkowym (odpadł w eliminacjach)
- 100 m stylem grzbietowym (odpadł w eliminacjach)
- 200 m stylem zmiennym (odpadł w eliminacjach)
- 200 m stylem grzbietowym (odpadł w eliminacjach)
Kobiety
- 50 m stylem dowolnym (odpadła w półfinale)
- 100 m stylem dowolnym (odpadła w półfinale)
- 200 m stylem dowolnym (odpadła w eliminacjach)
Pływanie synchroniczne
Kobiety
- Heba Abdel Gawad
- Sara Abdel Gawad
Podnoszenie ciężarów
Mężczyźni
- Kategoria do 85 kg (15. miejsce)
Kobiety
- Kategoria do 69 kg
Siatkówka
Mężczyźni
- Mohamed Mouselhy
- Mahmoud Abdul El Aziz
- Ashraf Abou El Hassan
- Eslam Awad
- Mohamed El Houseny
- Hamdy El Safy
- Ibrahim Fathy
- Sayed Khalil
- Ussama Komsan
- Hany Mouselhy
- Ibrahim Rashwan
- Nehad Shehata - drużynowo (11. miejsce)
Strzelectwo
Mężczyźni
- Mohamed Abdel Ellah
- Moustafa Hamdy
- Mohamed Khorshed
- Ayman Mazhar
- Tarek Zaki Riadh
Kobiety
- Hebatallah El-Wazan
- Yasmine Helmi
- Marwa Sultan
Szermierka
Mężczyźni
- Mohamed Saif
- Mahmoud Samir
- Tamer Mohamed Tahoun
Kobiety
- Shaimaa El-Gammal
- May Moustafa
Taekwondo
Mężczyźni
- Talaat Abada
- Yahia Rashwan
Kobiety
Tenis stołowy
Mężczyźni
- Ashraf Abdel Halim Helmy
- El-Sayed Lashin
Kobiety
- Shaimaa Abdul Aziz
- Shahira El-Alfy
- Bacinte Osman
Wioślarstwo
Mężczyźni
- Kamal Abdel Rehim
- Alaa El-Din Ahmed
- Hamdy El-Kot
- Tarek Hamid
- Aly Ibrahim
- El-Atek Mohamed
- Amir Temraz
Zapasy
Mężczyźni
Bibliografia
- Egypt at the 2000 Summer Olympics [online], olympedia.org [dostęp 2020-10-05] (ang.).
Afryka |
|
---|
Ameryka |
|
---|
Azja |
|
---|
Europa |
|
---|
Australia i Oceania |
|
---|