Witaj!

W imieniu Komitetu powitalnego przypadł mi zaszczyt powitania Ciebie na stronach polskojęzycznej Wikipedii. Cieszę się, że ten projekt wzbudził Twoje zainteresowanie, i mam nadzieję, że zostaniesz tutaj z nami na dłużej :)
Przed rozpoczęciem edycji poświęć kilka chwil na zapoznanie się z podstawowymi zasadami obowiązującymi w naszej społeczności.

Kilka przydatnych linków
Jak edytować?

Nie krępuj się edytować stron! Na Wikipedii trzymamy się zasady śmiałego edytowania – nie musisz pytać nikogo o zgodę na edycje!

Nie obawiaj się też, że cokolwiek zepsujesz. Jeśli nawet popełnisz błąd, zawsze można odtworzyć poprawną wersję artykułu! Zachęcam do zapoznania się z informacjami dla nowicjuszy.

Jeśli czegoś nie wiesz, nie krępuj się pytać innych. Strona Pytania nowicjuszy powstała specjalnie dla osób zaczynających swoją przygodę z Wikipedią.

Z kolei na naszym Discordzie znajdziesz doświadczonych wikipedystów.

W poradniku autora Wikipedii znajdziesz mnóstwo przydatnych informacji na temat edytowania i formatowania tekstu. A pod tym linkiem dowiesz się, jak edytować... i przeżyć :)

Pamiętaj o zasadach!

Przed rozpoczęciem edytowania poświęć trochę czasu na zapoznanie się z zasadami polskiej Wikipedii. Pozwoli to na uniknięcie rozczarowań wynikających z usunięcia Twoich wpisów lub wręcz zablokowania Ci możliwości edycji artykułów. Najważniejsze z nich to:

  • Czym Wikipedia nie jest
    Wikipedia nie jest nieuporządkowaną bazą informacji. Nie jest np. składnicą tekstów źródłowych, wspomnień, słownikiem, miejscem promocji ani propagandy, katalogiem odsyłaczy. Społeczność wikipedystów nie jest ani demokratyczna, ani anarchistyczna. Czytaj więcej…
  • Neutralny punkt widzenia
    Artykuły Wikipedii powinny przedstawiać informacje bez uprzedzeń i stronniczości, uwzględniając wszystkie istotne poglądy opublikowane w wiarygodnych źródłach. Poglądy powinny być opisywane neutralnie, bez zajmowania wobec nich stanowiska. Czytaj więcej…
  • Prawa autorskie
    Treści zamieszczane w Wikipedii podlegają prawu. Wikipedyści mają prawo do utworów swojego autorstwa i nie mogą publikować utworów, do których nie przysługują im prawa autorskie. Treści Wikipedii udostępnione są na licencji CC BY-SA 3.0. Czytaj więcej…
  • Weryfikowalność
    Czytelnicy muszą mieć możliwość potwierdzenia informacji przedstawionych w artykułach. Informacje wprowadzane do Wikipedii powinny mieć wskazane wiarygodne źródła, z których pochodzą. Obowiązek wskazania źródeł spoczywa na dodającym informację. Czytaj więcej…
  • Nie przedstawiamy twórczości własnej
    Wikipedia nie przedstawia w artykułach informacji, które nie zostały opublikowane w rzetelnych źródłach. Artykuły nie mogą zawierać nowych interpretacji przedstawiających wnioski, które nie zostały wyraźnie sformułowane w źródłach. Czytaj więcej…
Parę słów na zakończenie :)

Kilka rad na koniec. Na stronach dyskusji i w głosowaniach (ale nie w artykułach) podpisujemy się poprzez wpisanie ~~~~ (czterech tyld). Po zapisaniu strony w miejsce tyld pokaże się Twój nick z linkiem i datą. Pamiętaj też: chcąc skontaktować się z innym wikipedystą, wpisz się na jego stronie dyskusji, bowiem wtedy dana osoba otrzyma komunikat o wiadomości (taki jak Ty przed chwilą) i będzie mogła Ci odpowiedzieć.

Jeżeli masz jakieś pytania lub wątpliwości, to z chęcią Ci pomogę – w tym celu wpisz się na mojej stronie dyskusji. Zawsze chętnie służę pomocą :)

Życzę owocnych edycji i... śmiało testuj edytowanie stron Wikipedii!

Pozdrawiam serdecznie z Berlina.--J.Dygas (dyskusja) 15:02, 30 wrz 2011 (CEST)[odpowiedz]

Powitanie!!

Nie ma sprawy,tylko my się podpisujemy 4 tyldami,zapomniałeś.--J.Dygas (dyskusja) 19:13, 30 wrz 2011 (CEST)[odpowiedz]

Czy wiesz…

W imieniu zespołu wikipedystów redagujących rubrykę,

Kleib (dyskusja) 07:48, 16 sty 2012 (CET)[odpowiedz]

Witaj. Wycofałem Twoją edycja z tytułowego hasła, ponieważ brakowało jej źródła, a w literaturze można znaleźć szereg drzew tego gatunku z Polski o obwodach przekraczających 300 cm (vide Seneta W. 1991. Drzewa i krzewy liściaste. A-B. PWN). Kenraiz (dyskusja) 15:44, 21 sty 2012 (CET)[odpowiedz]

Zgodnie z zasadą Wikipedia:Weryfikowalność każda informacja w Wikipedii powinna mieć wskazane źródło informacji. Na stronie głównej i w streszczeniach haseł nie podaje się przypisów bibliograficznych ze względów redakcyjnych – treści te mają wskazane źródła w zasadniczej części haseł. Z kolei w związku z zasadą Wikipedia:Nie przedstawiamy twórczości własnej nie można tu zamieszczać wyników własnych niepublikowanych badań, obserwacji i pomiarów. Użytkownicy są anonimowi, nikt tu nikogo nie weryfikuje i zezwalając na publikowanie informacji dopisywanych bez źródeł lub stanowiących tzw. "original research" szybko ta encyklopedia straciłby wszelkie walory użytkowe.
Co do najstarszych drzew (brakowało też dopisku, że w Polsce) to zgodnie z publikacjami z lat 90. już wówczas było sporo drzew o obwodzie ponad 300 cm. Podane więc okazy z Bydgoszczy raczej nie należą do największych. Z drugiej jednak strony trudno do hasła dodać stwierdzenie, że tu i tam rosną okazałe drzewa na podstawie niezbyt aktualnego źródła. Nie mam w miarę aktualnych danych źródłowych na ten temat.
Kwestia informacji o obiektach chronionych w poszczególnych gminach wygląda różnie w różnych hasłach. Są obszary, gdzie dane o lokalnych formach ochrony są dobrze zrobione (np. Racibórz), bo znalazł się akurat stamtąd ktoś zainteresowany tematem. Na ogół faktycznie wygląda to kiepsko. W razie wątpliwości, jakichś problemów lub potrzeby wsparcia można próbować wpisywać się na stronie dyskusji Dyskusja Wikiprojektu:Geografia. Ten wikiprojekt działa i wobec braku aktywności wikiprojektów bardziej wyspecjalizowanych poświęcony jest też trochę formom ochrony przyrody. Pozdrawiam Kenraiz (dyskusja) 22:54, 27 sty 2012 (CET)[odpowiedz]

I słusznie.--J.Dygas (dyskusja) 19:17, 6 lut 2012 (CET)[odpowiedz]

Zlikwiduj "Siedziba gminy to Kikół" jest już w artykule,nie potrzebne.--J.Dygas (dyskusja) 13:49, 13 lut 2012 (CET)[odpowiedz]

Witaj w gronie wikipedystów z uprawnieniami redaktora!

Wraz z wprowadzeniem do Wikipedii wersji przejrzanych wszystkie edycje dokonywane przez początkujących i niezalogowanych użytkowników muszą zostać oznaczone jako przejrzane przez wikipedystę z uprawnieniami redaktora – takiego jak Ty :)

Mechanizm funkcjonowania wersji przejrzanych został opisany na kilku stronach:

W skrócie: jako przejrzany oznacza się artykuł wolny od wandalizmów. Nie oznacza to, że artykuł musi zostać sprawdzony pod kątem merytorycznym. Celem wersji przejrzanych jest jedynie wychwycenie oczywistych nieprawidłowości, ale oczywiście warto poprawić np. literówki, jeśli się je zauważy. Mamy szansę poprawienia całej Wikipedii. Wykorzystajmy to.

Przycisk oznaczania

Pamiętaj, aby szczególnie uważnie przeglądać artykuły, które są przeglądane po raz pierwszy (tzn. w prawym górnym rogu widnieje komunikat: „ Brak wersji przejrzanej”). Najlepiej jest zacząć od stron, które sam utworzyłeś lub posiadasz w obserwowanych (kliknij, by zobaczyć pełną listę stron, które obserwujesz).

Sprawdzenie artykułu, który posiada już wersję przejrzaną, polega najczęściej na porównaniu z nią ostatnio wprowadzonych zmian (tzw. szkicem). Zobacz też jak patrolujemy ostatnie zmiany.

Na stronie specjalnej zdezaktualizowane przejrzane strony znajduje się lista artykułów oczekujących na ponowne przejrzenie. Zaglądaj tam, jeśli tylko masz czas.
Jak oznaczać artykuły?

Na końcu każdego artykułu i szablonu oraz na stronie porównywania wersji znajdują się przyciski „Oznacz jako przejrzaną”. By oznaczyć wersję, należy po prostu kliknąć. Jeżeli chcesz odznaczyć wersję przejrzaną, musisz kliknąć „Wycofaj oznaczenie jako przejrzana”. Jeżeli chcesz najpierw przetestować wersje oznaczone, wejdź na Testową Wiki.

Cofanie zmian

Wraz z uprawnieniami redaktora uzyskałeś także możliwość szybszego cofania zmian. Oznacza to, że w przypadku ewidentnych wandalizmów możesz użyć przycisku „cofnij” (zamiast „anuluj edycję”), którego naciśnięcie powoduje natychmiastowe wycofanie edycji, bez konieczności wypełniania opisu zmian.

Jeżeli masz wątpliwości, zadaj pytanie tutaj. Postaramy się szybko odpowiedzieć.

Ten komunikat został wysłany automatycznie przez bota Beau.bot (dyskusja) 23:00, 13 mar 2012 (CET)[odpowiedz]

Prosze bardzo. Nie nabrój z nimi za dużo :). PMG (dyskusja) 17:58, 14 mar 2012 (CET)[odpowiedz]

Liczba mieszkańców

Proszę o podawanie źródeł zmian liczby mieszkańców w miejscowościach takich jak te [1], [2], [3] oraz innych. Takie zmiany bez podania źródeł uważane są za wandalizm oraz są ulubionym sposobem zabawy wandali i troli. The boss (dyskusja) 14:38, 12 lip 2012 (CEST)[odpowiedz]

Olsztyn pomniki przyrody

Witaj. Nie traktuj mojego wpisu jako mądrzenia się. Proponuję stworzenie osobnego artykułu poświęconego pomnikom przyrody w Olsztynie, pozostawiając na stronie głównej informacje podstawowe. Doceniam ogrom pracy włożonej w zebranie tak szczegółowych informacji, nie mniej stwarza to stronę nieczytelną, również graficznie. Pozdrawiam (dyskusja) 23:49, 24 sie 2012 (CEST)[odpowiedz]

Lokalizacja

Hej, zauważyłem, że tworzysz wiele haseł z mojej okolicy. Nie mieszkasz czasem gdzieś w pobliżu? :) Tournasol Demande-moi! 23:15, 23 paź 2012 (CEST)[odpowiedz]

Heh, a to ci niespodzianka. Pozdrawiam kolegę :) Tournasol Demande-moi! 20:15, 26 paź 2012 (CEST)[odpowiedz]

Ad:Ochrona_przyrody_w_Polsce

Ad:Ochrona_przyrody_w_Polsce

Witam Czemu usuwasz stare dane? Zapoznaj się proszę z pomoc:Ponadczasowość. Marek Mazurkiewicz (dyskusja) 17:10, 15 sty 2013 (CET)[odpowiedz]

Odp:odp.

Odp:odp.

Zgodnie z pomoc:Ponadczasowość informacje należy podawać w artykule tylko wtedy jeśli na zawsze powinny tam pozostać. W związku z tym są takie rozwiązania: Albo zostawić teraz dane z 2011 i 2012 roku (i dodawać ewentualnie w kolejnych latach kolejne) albo nie podawać żadnych danych statystycznych albo podać dane z jednego roku i nie aktualizować ich co roku - ale w tym ostatnim przypadku rok nie powinien być wybrany przypadkowo. Dlaczego twierdzisz że przytoczona zasada nie ma zastosowania? Czy masz coś przeciwko żeby były tam dane dla kolejnych roczników? Czy mógłbyś na przyszłość wszystko aktualizować wyłącznie przez dodanie informacji? Marek Mazurkiewicz (dyskusja) 20:15, 15 sty 2013 (CET)[odpowiedz]

Odp

Witaj! pisze odnoście wikiprojektu parki krajobrazowe. niestety nie mam już czasu zajmować się tym wikiprojektem. Cieszę, się, że znalazł się ktoś, kto może kontynuować ten projekt;) pozdrawiam. Mαяcιи n ® 23:20, 8 lut 2013 (CET)[odpowiedz]

Odp. użytki ekologiczne

Niestety nie posiadam zbytnich umiejętność, zamierzam utworzyć najpierw te co są w Poznaniu(wg różnych źródeł 4-6). Ale mogę popracować nad szablonem i wymyślić jakieś zalecenia. Ale potrzebuję trochę czasu. Kapsuglan (dyskusja) 15:12, 9 kwi 2013 (CEST)[odpowiedz]

Proponuję poprzenosić Wikipedysta:Drumeros/Rezerwaty przyrody na Wikiprojekt:Ochrona przyrody/Rezerwaty przyrody i tam przenieść wszystkie zalecenia, trochę się wtedy główna strona projektu zrobi przejrzysta Kapsuglan (dyskusja) 15:30, 9 kwi 2013 (CEST)[odpowiedz]

edzienniki.bydgoszcz.uw.gov.pl

Cześć Drumerosie. Czy masz jakąś fajną metodę na wyszukiwanie tego typu dokumentów. Przy rozbudowie wiosek korzystam z gminnych BIPów, ale trzeba skakać z gminy na gminę. Z uszanowaniem. Sławek Borewicz (dyskusja) 09:56, 30 kwi 2013 (CEST)[odpowiedz]

Dziękuję. Dodałem twoją stronę do sekcji o szukaniu źródeł na mojej stronie użytkownika. Pewnie się będziemy uzupełniać krzyżowo. Jeżeli chodzi o moje uzupełnianie, to często to także są korekty, bo zamieniam wieś na osada/kolonia itp. Czasami to wymaga przeredagowania wstępu, więc dla bota byłoby to chyba trudne. Docelowo to chcę nieco szerzej potraktować artykuły o miejscowościach, np. tak jak tutaj: Mąkoszyn (województwo wielkopolskie). Co do twojej strony - jeżeli pp jest mniej niż 3, to może czasami wystarczy osobny akapit, bez sekcji. Szczególnie, gdy w artykule nie ma innych specyficznych treści (poza standardowymi, wygenerowanymi przez bota). Sławek Borewicz (dyskusja) 23:15, 30 kwi 2013 (CEST)[odpowiedz]

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Legion23 (dyskusja) 13:42, 1 maj 2013 (CEST)[odpowiedz]

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, i moim, --Joanna Kośmider (dyskusja) 06:54, 19 maj 2013 (CEST)[odpowiedz]

Prośba o źródła w artykule Pomniki przyrody w gminie Lniano

Dziękujemy za napisanie artykułu Pomniki przyrody w gminie Lniano. Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą Matma Rex (dyskusja).)

Prośba o źródła w artykule Pomniki przyrody w gminie Warlubie

Dziękujemy za napisanie artykułu Pomniki przyrody w gminie Warlubie. Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą Matma Rex (dyskusja).)

Kryłów demografia

Witaj nie mogę poprawić wykresu liczby ludności Kryłowa, może pomożesz ? w/ danych spisu powszechnego z 1905 roku warto napisać maksymalną liczbę mieszkańców jakie zanotował sam Kryłów tj. 3209 osób (z folwarkiem) niestety nie mogę poprawić z powodu nieokreślonego błędu. dzieki

Bardzo serdecznie dziękuję za pozytywny głos. Nie spodziewałem się tego.Było mi bardzo miło, ja będę tak samo się udzielał na wikipedii, jak dotychczas.Nic się nie zmieni. Może to się zmieni, że przemyślę to całe głosowanie i postaram wyciągnąć z tego wnioski.No po prostu zobaczymy.Bardzo serdecznie dziękuję za pozytywny głos. Nie spodziewałem się tego.Było mi bardzo miło, ja będę tak samo się udzielał na wikipedii, jak dotychczas.Nic się nie zmieni. Może to się zmieni, że przemyślę to całe głosowanie i postaram wyciągnąć z tego wnioski.No po prostu zobaczymy.--J.Dygas (dyskusja) 01:11, 13 mar 2014 (CET)[odpowiedz]

Wikigrant WG 2014-25

Witaj. W imieniu Komisji Wikigrantów uprzejmie informuję Cię, że Komisja rozpoznała Twój wniosek o grant i w dniu dzisiejszym podjęła decyzję o przyznaniu dofinansowania na 4 przejazdy, określając kwotę grantu na 268 PLN (szczegóły na stronie wniosku). Proszę o przedłożenie sprawozdania zgodnie z Regulaminem na podstronie Wiki Stowarzyszenia. Z pozdrowieniami, Elfhelm (dyskusja) 21:46, 6 maj 2014 (CEST)[odpowiedz]

Pomniki przyrody w Gdańsku

Poprawiłem Ci parę rzeczy w tabeli:

  1. Renuszewo to nazwa dawna. Teraz to się nazywa Rynarzewo;
  2. "Pałace" przy Polankach to w rzeczywistości dwory patrycjuszy gdańskich i takie nazwy noszą, od I Dworu do VI Dworu; poza tym przy Polankach 125 (I Dwór) drzewo z poz. 4 rośnie przed, nie za dworem;
  3. Polanki 117 to teren szpitala Marynarki Wojennej, V Dwór znajduje się obok szpitala, nie za nim.

Chciałem pozmieniać określenia "las komunalny", bo to są wymiennie "Lasy Oliwskie", albo "Trójmiejski Park Krajobrazowy", ale w końcu zostawiłem. Chciałem też powywalać to "im. Adama Mickiewicza" (nawiasem - za dużo powtarzających się podlinkowań), bo on się tak wprawdzie oficjalnie nazywa, ale nikt w Gdańsku tak nie powie. Park Oliwski i tyle. Pomyślałem jednak, że Ty to możesz zrobić. Mam ponadto sporo wątpliwości co do lokalizacji niektórych pozycji z tabeli. Wygląda jakby granica leśnictw Rynarzewo i Matemblewo strasznie kręciła i zapętlała się; no ale rozumiem, że to wg źródeł. O tym, że te dane są stare świadczy np. PP z Twierdzy Wisłoujście: przy robionym parę lat temu remoncie bastionów usunięto wszystkie rosnące tam drzewa. Są drzewa wewnątrz twierdzy, ale na bastionach już ich nie ma. No i zobacz co napisałem w CzyWieszu o Wielkiej Alei. Pozdrawiam serdecznie Belissarius (dyskusja) 02:34, 9 cze 2014 (CEST)[odpowiedz]

Rynarzewo i Renuszewo to jedno i to samo: trzy gospodarstwa + leśniczówka przy ul. Spacerowej. Nie rozumiem dlaczego leśniczówka zachowała starą nazwę i nie rozumiem czemu to w ogóle ma jakąś nazwę. To jest po prostu Oliwa. Ale niech tak będzie... Belissarius (dyskusja) 17:53, 9 cze 2014 (CEST)[odpowiedz]

Odp

Cześć :) Jutro lub we czwartek wstawię jeszcze 3 inne fotki pomników przyrody w Toruniu.....--Mateuszgdynia (dyskusja) 21:40, 26 maj 2015 (CEST)[odpowiedz]

Figurki, kapliczki

Witaj. Czy mógłbyś poprawić linki, którymi się posłużyłeś w odpowiedzi tutaj, ponieważ coś nie zagrało i nigdzie one nie prowadzą. Z góry dziękuję. Jacmu (dyskusja) 13:57, 3 sie 2015 (CEST)[odpowiedz]

Propozycja na DA

Cześć, zgłosiłem artykuł Dąb Mieszko jako proponowany DA. Jesteś opiekunem projektu Ochrona Przyrody, stworzyłeś też kilka obszernych i ciekawych haseł nt. pomników przyrody (ubolewam jedynie, że urzędnicy regularnie nie mierzą tych drzew/nie aktualizują pomiarów - a to przecież bardzo ważne..) - może znajdziesz chwilę i zobaczysz, czy wskazany przeze mnie artykuł można wyróżnić. Pozdrawiam :) --Buforowy23 (dyskusja) 01:24, 5 sty 2016 (CET)[odpowiedz]

Kolejna propozycja do DA

Cześć, zgłosiłem kolejny artykuł z dziedziny krajoznawstwa jako proponowany DA: Dąb Fabrykant - jeśli możesz, sprawdź, czy się nadaje. Pozdrawiam :) Buforowy23 (dyskusja) 22:58, 20 sty 2016 (CET)[odpowiedz]

’’’Zagłosuj dziś’’’ w wyborach do Rady Powierniczej WMF!

Twoje konto spełnia kryteria udziału w głosowaniu w wyborach do Rady Powierniczej Fundacji Wikimedia - oznacza to, że możesz mieć na nie wpływ.

Tegoroczne wybory to jedne z najważniejszych w historii naszego ruchu. Najbliższe lata (a kadencja Rady trwa trzy) to czas, kiedy będą miały miejsce kluczowe zmiany technologiczne (VR, AR, AI…) i społeczne (dominacja urządzeń mobilnych, gwałtowny wzrost czytelnictwa w Azji i Afryce, znacznie większe zapotrzebowanie na multimedia…). To ważne, aby osoby wybrane do Rady miały silny mandat społeczności - jednocześnie dotychczasowa historyczna frekwencja jest bardzo niska.

Dlatego Fundacja Wikimedia podejmuje duże wysiłki, aby zwiększyć​ udział społeczności w głosowaniu. Nie powinno zabraknąć w tym głosowaniu także osób z polskich projektów - tylko w ten sposób możemy mieć realny wpływ na decyzje, które będą silnie kształtowały rozwój ruchu Wikimedia.

Twój głos jest bardzo ważny - w poprzednich wyborach raptem kilka tysięcy głosów wystarczało do wyboru. Algorytm głosowania powoduje, że każdy głos “za” liczy się normalnie na plus, natomiast każdy głos na “nie” ma wagę kilkukrotnie większą na minus. Głosy neutralne pozostają bez wpływu na wynik. Posługuj się zatem tym mechanizmem rozważnie. Zostało niewiele czasu!

‘’’Zagłosuj w wyborach!’’’

-- mastibot <dyskusja> 00:10, 10 maj 2017 (CEST)[odpowiedz]

Zagłosuj w wyborach do Funds Dissemination Committee

Został już tylko jeden dzień, aby zagłosować w wyborach na członków finansowego komitetu doradczego przy Wikimedia Foundation - Fund Dessimination Committee. Ten organ wspiera fundację przy decydowaniu o tym, jak dystrybuować jej zasoby finansowe pomiędzy organizacje partnerskie. To ważny organ, którego skład będzie w znaczący sposób decydował o polityce finansowe WMF.

A decyzja o tym, kto wejdzie w jego skład zależeć będzie od takich osób jak Ty. Dlatego nie rezygnuj ze swojego prawa do oddania głosu w wyborach. Zagłosuj na wybranych członków FDC.

--mastibot <dyskusja> 22:17, 10 cze 2017 (CEST)[odpowiedz]

Przypominamy: zagłosuj w wyborach do Rady Powierniczej Wikimedia Foundation 2021

Otrzymujesz niniejszą wiadomość, gdyż masz prawo głosować w wyborach do Rady Powierniczej WMF w tym roku. Wybory rozpoczęły się 18 sierpnia 2021 i potrwają do końca miesiąca.

Wikimedia Foundation (WMF) odpowiada za projekty takie, jak Wikipedia, zaś na jej czele stoi Rada Powiernicza. Jest to ciało decyzyjne WMF. Więcej o Radzie przeczytać możesz tutaj.

W tym roku, społeczności ruchu Wikimedia wybierają czterech swoich przedstawicieli w Radzie. O miejsca w Radzie ubiega się 19 kandydatów z całego świata. Więcej o kandydatach przeczytać możesz pod tym adresem.

Do głosowania uprawnionych jest prawie 70 tysięcy użytkowników, w tym Ty! Głosowanie potrwa do godziny 23:59 (UTC), 31 sierpnia 2021. Zagłosuj przez link na meta.

Jeśli oddałeś/-aś już głos, dziękujemy i prosimy o zignorowanie tej wiadomości. Można głosować raz, niezależnie od liczby posiadanych kont.

Więcej informacji o wyborach

dostarczone zgodnie z informacją podaną na Tablicy ogłoszeń (Specjalna:Diff/64157534) przez mastibot <dyskusja> 01:14, 29 sie 2021 (CEST)[odpowiedz]

WikiWalentynki

Gwiazdka za akcję WikiWalentynki 2023!

Drogi Drumerosie,

z tej strony Jamnik z Tarnowa, piszę do Ciebie w sprawie akcji WikiWalentynki 2023, której jestem współorganizatorem.

Dziękujemy za Twoje wyjątkowe zaangażowanie w zabawę! W ramach podziękowania przyznajmy Ci tę gwiazdkę konkursową. Możesz umieścić ją na swojej stronie użytkownika jako pamiątkę udziału w akcji.

Jednocześnie chciałbym zachęcić Cię do zgłoszenia się do odbioru należnego Ci wyjątkowego upominku. Wystarczy, że zrobisz to za pomocą formularza, który znajdziesz na tej stronie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

W imieniu organizatorów konkursu, Jamnik z Tarnowa Napisz coś 19:02, 15 mar 2023 (CET)[odpowiedz]

Bardzo ci dziękuję za utworzenie tego hasła. Zmodyfikowałem kosmetycznie strukturę, zmieniając punkty na podsekcje. Mógłbyś jeszcze na końcu akapitów dodać przypisy (przy rodzajach przed dwukropkiem)? Pozycja będzie na razie wszędzie ta sama (z innymi numerami stron), ale gdyby ktoś chciał coś dopisać i doda inne źródło w postaci przypisu, to będzie mylne wrażenie, że np. cały akapit jest na podstawie tego dodanego źródła. Sławek Borewicz, → odbiór 06:14, 25 mar 2023 (CET)[odpowiedz]

Rekord Guinnessa może być nasz! Dołącz do uczestników wyjątkowego edytonu!

Dzień dobry!

Zapraszam Ciebie bardzo serdecznie do wyjątkowego uczczenia 22 urodzin Polskiej Wikipedii! 26 września rozpocznie się w Warszawie 100-godzinny edyton, którego celem jest pobicie rekordu Guinnessa w długości edytowania. Na stronie Wikipedia:Rekord Guinnessa 2023 przedstawiliśmy szczegóły wydarzenia. Jeśli masz ochotę dołączyć, choćby na kilka godzin, to świetnie! Teraz zbieramy deklaracje TUTAJ.

Zapewniamy nocleg, wyżywienie, dyplom uczestnictwa oraz upominki, możemy również pomóc w organizacji podróży. Jeśli masz jakieś pytania dotyczące organizacji tego wydarzenia, chętnie odpowiem. Pozdrawiam, Gdarin dyskusja, 20:56, 21 sie 2023 (CEST)[odpowiedz]


Witaj

Uczę się języka hebrajskiego. Tutaj go sobie utrwalam.

Źródło

Zawartość tej strony pochodzi stąd.

Odsyłacze

Generator Margonem

Podziel się