Odnośnie wpisywania "Polska" lub "Poland", to mam wątpliwość. O ile "Poland" to jest ok - angielski jezykiem uniwersalnym, to wpisywanie "Polska" w adresie przesyłki nadawanej np. z Bangladeszu chyba nie ma sensu - przecież po ichniemu Polska może się nazywać całkiem inaczej! Już lepiej wpisać angielskie "Poland" albo nazwę naszego kraju w języku lokalnym. Najlepiej jedno i drugie, ale nie Polska pisane po polsku.

Druga sprawa. Nie każdy mieszka "na ulicy". Są wioski, w których jedyna ulica nie ma nazwy - nazwą ulicy w adresie jest po prostu nazwa wioski. Takie wioski najczęściej nie mają własnego kodu pocztowego - "pocztowo" są podległe pod większe miasta (np. pod miasta gminne, bo tam jest urząd pocztowy). Adres może wtedy wygladać tak (dla kogoś mieszkajacego w "Koziej Wólce", niedaleko "Dużego Miasta"):
Zenek Badziewiak
Kozia Wólka 158A
11-111 Duże Miasto

... A w artykule podano jedynie adresowanie typowe dla mieszkańców miast. Od razu mówię, że nie jestem pocztowcem, a piszę to dlatego, bo po raz kolejny spotykam się na Allegro z błędnie wpisanym... własnym adresem.

długie składane numery budynków i lokali.

Osobiście uważam że zapis w formacie Ul.Zagadkowa 23/15 może być myląca gdyż owszem numer 15 może być numerem mieszkania ale i częścią podwójnego numeru budynku bez lokali mieszkalnych i/lub użytkowych. podobnie zapis 23/24/25 też nie jest jednoznaczny gdyż może być to zarówno budynek z numerem 23 w którym jedna osoba/firma posiada 2 lokale. Czy też może budynek z podwójnym numerem i pojedynczym numerem mieszkania. A co w przypadku gdy numer budynku jest podwójny a osoba tam mieszkająca posiada 2 lokale o kolejnych numerach które zostały połączone. Wiec uważam że jedyny oficjalny dopuszczalny zapis nr lokalu w budynku powinien mieć format Ul.Zagadkowa 23(...) m. 15(...) w miejscu ... - można wpisać resztę numerków w ramach jednego numeru budynku, lokalu z użyciem znaków - lub /, w stylu Ul.Zagadkowa 23/25 m 15/16.

Osobiście zastanawiam się też nad Prawnym zapisem podwójnych i dłuższych kombinacji liter w numerach budynków w stylu Krzeczyn wielki 19A/A. tzn czy zapisy 19A/A, 19AA, 19aa 19A/a itp. są sobie równoważne (tzn wskazują na ten sam adres) czy niezależne (ryzyko powstania wielu podobnych adresów różniących się tylko "wielkością liter" czy obecnością/brakiem znaków specjalnych).


Witaj

Uczę się języka hebrajskiego. Tutaj go sobie utrwalam.

Źródło

Zawartość tej strony pochodzi stąd.

Odsyłacze

Generator Margonem

Podziel się