Logo CEMS

CEMSThe Global Alliance in Management Education lub CEMS (dawniej ang. Community of European Management Schools and International Companies) – ogólnoświatowe stowarzyszenie szkół biznesowych, partnerów korporacyjnych i organizacji pozarządowych, którego działalność obejmuje program CEMS MIM (Master’s in International Management), Stowarzyszenia Alumnów tego programu (CAA, ang. CEMS Alumni Association) oraz zacieśnianie współpracy pomiędzy wszystkimi członkami organizacji.

Członkami CEMS Global Alliance są 32 szkoły wyższe ze wszystkich kontynentów, około 70 partnerów korporacyjnych i 7 partnerów socjalnych. Program umożliwia studentom zdobycie globalnego podwójnego dyplomu na 2 uczelniach członkowskich.

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie jest jedyną polską uczelnią członkowską stowarzyszenia. CEMS Club Warszawa jest lokalnym oddziałem organizacji.

Program CEMS MIM ukończyło dotychczas około 13 000 studentów wywodzących się z 85 krajów.

Ranking

Program CEMS MIM jest wysoko oceniany w rankingu programów managerskich Financial Times.

2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005
Financial Times Ranking[1] 9 9 4 5 7 3 2 2 1 3 2 2 3

CEMS MIM

CEMS Master’s in International Management (CEMS MIM) to roczny program studiów magisterskich prowadzony wspólnie przez uczelnie wyższe zrzeszone w CEMS Global Alliance. Zainicjowany w 1998 roku przez Uniwersytet Koloński, HEC Paris, ESADE(inne języki) oraz Uniwersytet Bocconiego, CEMS MIM stał się pierwszym międzynarodowym programem magisterskim[potrzebny przypis].

CEMS MIM zwykle trwa dwa semestry, z czego jeden odbywa się na uczelni macierzystej, a drugi spędzany jest za granicą na jednej z uczelni partnerskich. Niektóre uczelnie pozwalają na spędzenie obu semestrów na uczelni przyjmującej. Poza ukończeniem uczelni macierzystej, aby dostać dyplom CEMS, należy z powodzeniem ukończyć projekt biznesowy, wziąć udział w skill seminars, zrealizować zagraniczne praktyki oraz zdać egzamin z dwóch języków obcych.

Uczelnie Członkowskie

Kraj Uczelnia Miasto
 Australia The University of Sydney Business School Sydney
 Austria WU (Vienna University of Economics & Business) Wiedeń
 Belgia Louvain School of Management Louvain-La-Neuve
 Brazylia Escola de Administração de Empresas de São Paulo-FGV São Paulo
 Chile Universidad Adolfo Ibáñez Santiago
 Chiny Tsinghua University School of Economics and Management Pekin
 Czechy University of Economics, Prague Praga
 Dania Copenhagen Business School Kopenhaga
 Egipt The American University in Cairo Kair
 Finlandia Aalto University School of Business Helsinki
 Francja HEC Paris Jouy-en-Josas
 Hiszpania ESADE Business School Sant Cugat del Vallés
 Holandia Rotterdam School of Management, Erasmus University Rotterdam
 Hongkong HKUST Business School Hongkong
 Indie Indian Institute of Management Calcutta Kolkuta
 Irlandia UCD Michael Smurfit Graduate Business School Dublin
 Japonia Keio University Tokio
 Kanada Ivey Business School London (Kanada)
 Korea Południowa Korea University Business School Seul
 Niemcy University of Cologne Kolonia
 Norwegia Norwegian School of Economics Bergen
 Polska SGH Warsaw School of Economics Warszawa
 Portugalia Nova School of Business and Economics Lizbona
 Rosja Graduate School of Management, St. Petersburg University St.Petersburg
 Singapur National University of Singapore Singapur
 Stany Zjednoczone Cornell University Ithaca (Nowy Jork)
 Szwecja Stockholm School of Economics Sztokholm
 Szwajcaria University of St.Gallen St. Gallen
 Turcja Koç University Graduate School of Business Stambuł
 Węgry Corvinus University of Budapest Budapeszt
 Wielka Brytania The London School of Economics and Political Science Londyn
 Włochy Università Bocconi Mediolan

Partnerzy Korporacyjni

Prawie 70 partnerów korporacyjnych corocznie przekazuje programowi wkład nie tylko finansowy, ale również merytoryczny, poprzez zapewnienie programowi zasobów ludzkich i wprowadzenie wartości w sam program nauczania. Oznacza to, że mapują zdobywane przez uczestników umiejętności, prowadzą wykłady lub zapraszają studentów CEMS MIM na warsztaty w firmach, podczas których uczestnicy uczą się o pewnych praktykach korporacyjnych lub rozwiązują liczne problemy biznesowe. Współdziałanie wymienionych aktywności jest bardzo przydatne do promowania firmy wśród studentów, podczas gdy studenci równocześnie uzyskują wgląd w rzeczywiste problemy i różne podejścia do ich rozwiązywania[potrzebny przypis][styl do poprawy].

Partnerzy społeczni

Pierwsi społeczni partnerzy programu CEMS dołączyli do organizacji w grudniu 2010 roku. Były to pierwsze w historii[styl do poprawy] organizacje non-profit oraz organizacje pozarządowe, które współpracowały z programem na takich samych zasadach jak partnerzy korporacyjni (tj. rekrutacja i akceptacja kandydatów, zarządzanie, kreowanie programu zajęć, propozycje staży i możliwości zatrudnieniowych). Ta nowa inicjatywa wpisywała się w nurt zrównoważonego rozwoju w ramach CEMS. W tym samym duchu CEMS podpisał również deklarację PRME (ang. Principles of Responsible Management Education)[czy to ważne?].

Stowarzyszenie Alumnów CEMS MIM

Stowarzyszenie Alumnów CEMS (CAA) umożliwia rozwój wielokulturowych doświadczeń wśród absolwentów CEMS[styl do poprawy]. Założone w 1993 roku przez absolwentów programu, stowarzyszenie jest międzynarodową siecią alumnów CEMS na całym świecie. Na chwilę obecną[kiedy?], prawie 13 000 studentów CEMS ukończyło studia i zostało absolwentami programu.

CAA jest prowadzony przez radę alumnów i jest aktywne poprzez lokalne komitety (LC) złożone z absolwentów CEMS MIM. Komitety LC są odpowiedzialne za utrzymywanie kontaktów z absolwentami oraz organizowanie działań zawodowych i społecznych. Organizowane są regularne[potrzebny przypis][styl do poprawy] spotkania rad w celu omówienia działalności i rozwoju stowarzyszenia. W skład Zarządu Alumnów wchodzą: Przewodniczący CAA, Dyrektor Wykonawczy CEMS, przedstawiciel Zarządu Studentów CEMS, przedstawiciel szkół członkowskich CEMS, 3 przedstawicieli komitetów lokalnych, 2 starszych absolwentów i 2 młodych absolwentów.

Przypisy

  1. Business school rankings from the Financial Times – FT.com [online], rankings.ft.com [dostęp 2019-06-03].

Linki zewnętrzne

  • Oficjalna strona CEMS

Witaj

Uczę się języka hebrajskiego. Tutaj go sobie utrwalam.

Źródło

Zawartość tej strony pochodzi stąd.

Odsyłacze

Generator Margonem

Podziel się