Polimerek w skrócie:

Kontakt

  • strona dyskusyjna
  • E-mail
  • Osobista strona www

W Wikipedii i okolicach

W Wikipedii jestem od prawie samego jej początku, tj. od pażdziernika 2001. Jestem 7. zarejestrowanym edytorem polskiej Wikipedii. Od momentu przejścia Polskiej Wikipedii z serwera firmy rozeta.pl do serwera Wikimedia jestem jej administratorem. Niegdyś popisałem artykuły z najróżniejszych dziedzin m.in. "rozkręciłem" dział chemia i trochę "gmerałem" na starcie w fizyce, oraz popełniłem trochę artykułów filozoficznych, religijnych, rowerowych, około-internetowych i różnych innych. Po przejściu Wikipedii ze skryptu CGI na PHP, potłumaczyłem i uporządkowałem część haseł w dziale Wikipedia:Pomoc. Byłem też członkiem-założycielem Komitetu Arbitrażowego i głównym autorem pierwszej wersji jego regulaminu pracy. Byłem też przez pewien czas Checkuserem.

Lista artykułów w których "gmerałem w dużym stopniu", do mniej więcej połowy 2003 r. jest na dole tej strony. Kiedyś była moda, żeby sobie robić takie spisy, bo skrypt CGI nie zbierał automatycznie "wkładu użytkownika" tak jak to się teraz dzieje. Obecnie takie listy nie mają już IMHO większego sensu.

Z innych projektów Wikimedia: działam w Wikimedia Commons, gdzie załadowałem lekko ponad 2000 zdjęć. [1]. Działałem w Wikibooks, gdzie popełniłem trzy dokończone podręczniki: IRC, Fotografia i MediaWiki w obrazkach.

W ramach Wikimedia Foundation: Jestem jedną z osób obsługujących OTRS. Oprócz tego jestem członkiem komisji przyznającej granty Wikimedia Foundation (tzw GAC), byłem przez 3 kadencje członkiem komisji ombudsmanów, która zajmuje się przypadkami naruszeń polityki prywatności obowiązującymi we wszystkich projektach Wikimedia.

W ramach Stowarzyszenia Wikimedia Polska: Współzakładałem to Stowarzyszenie w 2005 r, następnie byłem jego skarbnikiem do 2007 i od 2007 do 2018 byłem prezesem tegoż. Więcej o tym tutaj: [2].

Tymczasowo, jako płatny pracownik kontraktowy Wikimedia Foundation, w ramach obowiązków wynikających z tej pracy działałem z konta User:Polimerek (WMF).

Wikipedia-logo-v2-pl.png
To nie jest artykuł w en‍cyklopedii. To jest osobista strona uż‍ytkownika Wi‍kipedii.

Poglądy i opinie wyrażone na tej stronie są prywatnym punktem widzenia autora.

Jeśli ta strona jest osadzona w serwisie innym niż Wi‍kipedia, jest tylko kopią, która może już być nieaktualna. Jej użytkownik jest związany z Wi‍kipedią i prawdopodobnie nie jest w żaden sposób związany z serwisem zawierającym kopię. Oryginał jego strony znajduje się pod adresem:

pl.wi‍kipedia.org/wiki/Wikipedysta:Polimerek.

Stare historie

Prawo Polimerka

Wieża Babel
mop Polimerek jest jednym z administratorów polskojęzycznej Wikipedii (sprawdź) i jest gotów udzielić wszelkiej pomocy.
pl Polski jest językiem ojczystym tego użytkownika.
en-3 This user is able to contribute with an advanced level of English.
ru-1 Этот участник владеет русским языком на начальном уровне.
chem Ten wikipedysta zna terminologię stosowaną w chemii.
Nuvola apps edu science.png Ten wikipedysta jest uczestnikiem Projektu Chemia.
GLAM logo small.png Ten wikipedysta jest uczestnikiem Projektu GLAM.
fiz Ten wikipedysta zna terminologię stosowaną w fizyce.
Order of Arbitration.jpg Polimerek był członkiem Komitetu Arbitrażowego polskojęzycznej Wikipedii.
P parthenon.svg Ten wikipedysta jest uczestnikiem projektu Wiki Lubi Zabytki.
Wikimedia Polska logo.svg Polimerek jest członkiem Wikimedia Polska.
Commons-logo.svg Ten użytkownik posiada własną stronę na Wikimedia Commons.
Wikimedia-logo-meta.png Ten użytkownik posiada własną stronę na Meta-Wiki.
Wikibooks-logo.svg Ten użytkownik posiada własną stronę na Wikibooks.
Wikinews-logo.svg Ten użytkownik posiada własną stronę na Wikinews.
To nie ja, tylko moja córka, która pałaszuje zakładkę promocyjną Wikipedii :-)
Wikistress3D 1 pl.png
Za nieprzerwany, wieloletni, duży wkład w rozwój Wikipedii od Moniki Kasprzyckiej.

Wzloty i upadki

Moja działalność na wikipedii miewa swoje wzloty i upadki - bo raz człowiekowi się chce, a raz mu się nie chce ;-)

Raz - w skrajnej desperacji - zdecydowałem się nawet definitywnie pożegnać z wikipedią.

Oto tekst który wtedy napisałem "na do widzienia":

---

05.02.2003

Powody rezygnacji :

  1. Wikipedia ewoluuje w fatalnym kierunku - ze względu na dopuszczenie możliwości pisania haseł czysto słownikowych, na temat imion itp. Nie jest to już więc encyklopedia lecz tylko jeden wielki śmietnik. Potencjalny czytelnik dowie się tutaj, że "Leon to imię męskie", albo że hejhołek to gra towarzyska, ale nie znajdzie dokładnej informacji o np: teorii względności.
  2. W Wikipedii roi się od błędów, często mocno wprowadzających w błąd, zaś nie wytworzyła się tutaj wystarczająco liczna grupa fachowych z określonych dziedzin "korektorów", którzy by swoją działalnością gwarantowali jaki taki poziom tego przedsięwzięcia.
  3. Potencjalni, encyklopedycznie nastawieni autorzy będą stąd uciekali, gdyż w środowisku autorów większość jest nastawiona na pisanie kiepskich i zupełnie nie-encyklopedycznych haseł, co niestety wróży całemu przedsięwzięciu fiasko.

Na koniec pytanie: Co z tego, że będziemy tu mieli 100 000 haseł, skoro większość z nich będzie trywialna, czysto słownikowa, albo zawierać będzie mnóstwo nie poprawionych przez nikogo błędów?

---

Aktualnie jednak muszę częściowo odszczekać to co tu napisałem, gdyż widzę, że aż tak źle sprawy się nie potoczyły. Np: hasło Ogólna teoria względności w końcu powstało :-) - jakie tam ono jest - takie jest - ale zawsze jest...


Komentarze do mojego odejścia:


Wielka, wielka szkoda. Dla osób takich jak Polimerek warto było współtworzyć Polską Wikipedię. We własnym imieniu chciałem ci serdecznie podziękować, za całą pracę dla Wikipedii i masę naprawdę dobrych i wyczerpujących haseł.
Może kiedyś się jeszcze spotkamy. Może kiedyś utworzymy WikipediaII, z weryfikowanymi hasłami Polskiej Wikipedii ? Pozdrawiam i życzę wszystkiego najlepszego, Kpjas 11:12, 5 lut 2003 (CET)

Przyłączam się do podziękowań i pozdrowień. Bardzo dobrze rozumiem Twoje motywy bo sam mam wciąż podobny dylemat. Youandme 14:23, 5 lut 2003 (CET)

Pozostaje nam mieć nadzieję, że od wikipedioholizmu tak łatwo się nie ucieka i Polimerek nie wytrzyma długo w abstynencji. Pozdrawiam serdecznie. Pbn

Wielka szkoda i wielka strata dla Polskiej Wikipedii, ale rozumiem ... . Pozdrawiam Bercik 21:08, 5 lut 2003 (CET)

--

Stara lista haseł

Wzorem tawa postanowiłem wypisac wszystkie artykuły, które rozpocząłem, lub które w znacznym stopniu (minimum 50% dodanego tekstu) zmodyfikowałem - w spisie są tylko takie artykuły, które mają rzetelną treść - nie ma tu pustych, lub prawie pustych artykułów.

Razem (416) - Lista była ciągnięta gdzieś tak do połowy 2003 r. Potem mi się znudziło.


Witaj

Uczę się języka hebrajskiego. Tutaj go sobie utrwalam.

Źródło

Zawartość tej strony pochodzi stąd.

Podziel się