Witam na mojej stronie dyskusji. Proszę, nie krępuj się. :)


Commons

Witaj. Dlaczego inst. botaniki [1] lub zoologii ma mieć związem z Computer Institute...? Przeprowadziłeś całą serię przenosin kategoryzacyjnych na commons, a ja niezbyt widzę merytoryczne uzasadnienie. Pozdrawiam --Piotr967 podyskutujmy 16:34, 4 sty 2016 (CET)

Wikipedia:Komitet Arbitrażowy/Wybór członków/2016-03/Nominacje

Takie tam ;) Nedops (dyskusja) 01:43, 1 mar 2016 (CET)

Jasne, czas niestety nie jest z gumy – sam dlatego odmówiłem :) Ad dyskusja w BARze – w sumie to jest czas rozliczania PITów, może warto na TO wrzucić info o możliwości oddania 1% podatku na Stowarzyszenie? ;] Pzdr! Nedops (dyskusja) 18:38, 7 mar 2016 (CET)
 • e tam, leń jesteś :-) mogłeś zaakceptować nominację. - John Belushi -- komentarz 18:49, 7 mar 2016 (CET)
  Cze @John Belushi, nie inaczej. I jeszcze jakieś życie osobiste bym chciał mieć! :) Marzenia o spokojnym dniu w łóżku z książką, Bez Czegoś Do Zrobienia, chyba sobie zostawię na inne życie.
  Fakt faktem, czasem myślenie nad czymś zajmuje mi tyle co zrobienie tego, a potem robię to lub nie robię. :) Z drugiej strony, czasami lepiej pewnych rzeczy nie robić. :D
  Poza tym kosmonautki czekają, sprawy okołofundacyjne czekają, a ja już dziś zmęczony jestem różnymi metasprawami. :]
  Miłych edycji! aegis maelstrom δ 18:57, 7 mar 2016 (CET)
 • po prostu następnym razem wyraź zgodę i będziemy kwita ;-) - John Belushi -- komentarz 19:02, 7 mar 2016 (CET)

Odp:Ellen Baker

Odp:Ellen Baker

Uzgadniasz z kimś takie zmiany, jak zamiana astronautów na kosmonautów, wbrew SJP ? Jakie znaczenie ma pierwsze słowo w j. polskim - czy to oznacza, że zamienisz każde wystąpienie komputer na mózg elektronowy ? Doctore→∞ 00:08, 4 mar 2016 (CET)

 • Nie wiem, czego oczekuje poprzez odniesienie się do Twojego wpisu. Utworzyłeś artykuł z błędami redakcyjnymi, linkami do ujednoznacznień - odczekałem 10 minut czy zechcesz poprawić ale tego nie zrobiłeś. Nie posiadam zdolności jasnowidzenia i nie przewidzę, że zechcesz mieniać wszystkich astronautów na kosmonautów, wbrew SJP, który w definicji tego pojęcia używa terminu astronauta (kosmonauta jest do niego tylko odnośnikiem). Nazewnictwo dla chińskich czy indyjskich astronautów jest tutaj bez znaczenia. Nie wspominając, że teraz Kategoria:Kosmonauci jest w Kategoria:Astronautyka, itp. - gdzie tu jest ujednolicenie ? Pzdr, Doctore→∞ 00:42, 4 mar 2016 (CET)

Odp:Bruksela

Odp:Bruksela

Staram się zawsze sprawdzać takie newsowe artykuły, bo chęć szybkiego wprowadzenia bieżących aktualności do Wiki (i, oczywiście, umieszczenia ich na SG) prawie zawsze powoduje błędy i przekłamania. Pzdr, Doctore→∞ 23:17, 22 mar 2016 (CET)

Ľudmila Podjavorinská

Piotr967 podyskutujmy 13:36, 28 mar 2016 (CEST)

Ad:Ľudmila_Podjavorinská

Na pseudonimy tej pani nie ma źródeł ( w slowacjkiej wersji rownież) i wypadało by jednak dodać je, poszukać. W przeciwnym razie trzeba chyba usunąć pseudo--Adamt rzeknij słowo 20:13, 28 mar 2016 (CEST)

 • Teraz jest znacznie lepiej. Może uda się kiedyś ten biogram rozwinąć - źródła są a w nich jest znacznie więcej informacji. Pamiętajmy o źródłach by uniknąć niepotrzebnych zgłoszeń i zgrzytów (trzeba przyznać Piotrowi racje, że "my doświadczeni" artykułów bez źródeł nie powinniśmy udostępniać.) --Adamt rzeknij słowo 00:26, 29 mar 2016 (CEST)

Wikimania 2016: IdeaLab Workshops

IdeaLab beaker and flask.svg

Wikimania 2016 is almost here! Mjohnson (WMF) and I are running two workshops for IdeaLab during the conference, and you are invited to join us for either (or both!)

If you have a proposal or idea you are thinking about, and would like a space to work on it on your own or with others, please consider joining us for either the Thursday or Saturday sessions. We'll discuss a little about IdeaLab and how it works, and the rest of the time is space for idea building. You can also use this session to ask questions about Wikimedia Foundation grants that are available if your proposal or idea may need funding. Thanks, and see you at the conference! I JethroBT (WMF) (talk) 22:45, 19 cze 2016 (CEST)

Poprawnie Wimbledon

Hej! Jak najbardziej poprawnie, ale teraz link z SG nie do końca dobrze prowadzi (do finału mężczyzn). A rozdzielać na dwa newsy nie ma sensu moim zdaniem... Nedops (dyskusja) 00:30, 11 lip 2016 (CEST)

Poeksperymentowałem tak, nie wiem czy to jest intuicyjne dla czytelników :) Pzdr! Nedops (dyskusja) 00:31, 11 lip 2016 (CEST)
W sumie przy każdym szlemie miałem ten problem jak to rozwiązać :) Tak, na daty staram się zwracać uwagę :) (dochodzi jeszcze kwestia czasu lokalnego wydarzenia ;) ). Udanego tygodnia :) Pzdr! Nedops (dyskusja) 11:23, 11 lip 2016 (CEST)

Brudnopis

Cześć. Chciałbym Cię prosić o usunięcie mojego brudnopisu. Wikipedysta:Marcin Kacper/brudnopis Nie musisz zostawiać wiadomości na mojej stronie dyskusji. Z góry dziękuję. Marcin KacperCo tam?► 15:26, 4 sie 2016 (CEST)

Rezygnacja z uprawnień

Dziękuję! Rezygnacja z przycisków absolutnie nie oznacza, że chcę z projektem zerwać kontakt. Nadal z przyjemnością skaczę po artykułach, czasem docierając do zupełnie przedziwnych informacji, a jak widzę błąd, to dalej poprawiam :-) Do miłego! Orem dyskusja 06:48, 24 sie 2016 (CEST)

Przykłady w matematyce

Dziękuję za cenne wsparcie w dyskusji. Zupełnie się zgadzam z takim podejściem, pytanie tylko, jak prędko uda się dojść do takiego konsensusu... ale to już sprawa wewnętrznych dyskusji pomiędzy matematykami. Oczywiście pod warunkiem, że reszta społeczności przystanie na takie rozwiązanie. Marcowy Człowiek (dyskusja) 09:58, 24 sie 2016 (CEST)

Re: Bemowo

Czołem, niestety, ale moje doświadczenia pokazują zupełnie coś innego. Chciałbym to złożyć na karb zapominalstwa, ale z dotrzymywaniem słowa jest bardzo ciężko. Co do meritum: sprawa „tradycyjnych” podziałów w dzielnicach jest bardzo dyskusyjna, często sporna wśród samych mieszkańców. Dlatego poproszę o twarde źródła. MSI jest oficjalnym podziałem, o ile pamiętam dyskutowanym i zatwierdzanym przez same dzielnice. Co do sposobu postępowania – nie ma taryfy ulgowej:) Jako wikipedysta z takim stażem i doświadczeniem, powinieneś tutaj świecić jasno i szeroko przykładem:) Boston9 (dyskusja) 09:26, 29 sie 2016 (CEST)

Bemowo nie ucierpi, jeżeli do czasu Twojego przywrócenia z solidnymi źródłami do tych budzących wątpliwości informacji nie będzie. Jeżeli masz źródła, to mnie spokojnie zrewertuj, i potem dodaj przypisy z VE. Wprowadzanie „tradycyjnych” bądź równoległych podziałów w stosunku do oficjalnych podziałów geograficznych lub administracyjnych uważam za OR a nawet hoax (jak to już w hasłach warszawskich bywało). Jednak ma to uzasadnienie historyczne, i informacje typu „w północnej części Górc istnieje jeszcze Marynin” dodają wartość – OK, ale proszę dodaj źródła. Oszepecanie hasła „ofaktowywaniem” 11 liniek tekstu uważam za fatalny pomysł. Boston9 (dyskusja) 11:30, 29 sie 2016 (CEST)

CEE Spring 2016 Survey

Logo CEE-t.png

Hi, CEE Spring 2016 participant! I am sorry for writing in English. The international organisers of the contest ask you to complete the survey about the contest. It is very short. It gives us a bit of statistics and helps make the next contest better. Please complete the survey here: https://wikimedia.qualtrics.com/jfe/form/SV_eLP1PKZWjSpIi45 Best regards,
-- Ата via MassMessage 15:28, 10 wrz 2016 (CEST)

Mejl

Hej, wysłałem Ci mejla. Daj znać czy otrzymałeś. --The Polish (query) 13:35, 22 gru 2016 (CET)

Odp: Twoje PUA i Archive.is

Twoje PUA i Archive.is

Przepraszam za późną odpowiedź. Dziękuję za miłe słowa :-) Także mam dobre doświadczenia z archive.is. Archive.org bardzo często uniemożliwia zarówno archiwizację jak i samo sprawdzanie zarchiwizowanych stron. Już dosyć dawno zrezygnowałem z ich usług. Miałem wrażenie, że w konkretnych godzinach jest z tym serwisem problem – u nas w Polsce w godzinach nocnych, a w USA są to godziny wieczorne. Być może to była kwestia obciążenia serwerów. Nie wiem. Według moich obserwacji, to archive.org częściej ma dostępne zarchiwizowane strony aniżeli archive.is.

Dzięki raz jeszcze.
Pozdrawiam --Pit rock (dyskusja) 07:21, 8 sty 2017 (CET)

Odp.

"Wszystkie zawarte w artykule treści znajdują się w podanej oficjalnej biografii" - tak, tyle że oficjalna biografia nie była w haśle jako źródło, a jako LZ, które źródłami nie są. W LZ powinny być te rzeczy, które zawierają info nieobecne w haśle, a rozszerzające wiedzę o podmiocie hasła. Po Twojej zmianie jest OK. --Piotr967 podyskutujmy 14:17, 9 mar 2017 (CET)

Rażące nadużycie uprawnień przez Aegis Maelstrom

Ponieważ nie szanujesz zasad wikipedii i agresywnie stosujesz usuwanie dyskusji i blokadę składam wniosek o pozbawienie cię uprawnień.--83.26.235.230 (dyskusja) 03:55, 30 mar 2017 (CEST)

Wniosek do KA

Hej, chciałbym poinformować, że do KA wpłynął wniosek, którego jesteś stroną: Wikipedia:Komitet Arbitrażowy/Wnioski o arbitraż/(1/2017) 83.26.235.230 - Aegis Maelstrom. Pozdrawiam. Sebk. let’s talk 13:39, 30 mar 2017 (CEST)

Please support the Sustainability Initiative!

Please support the Sustainability Initiative!

Hi, Aegis Maelstrom! Please allow me to follow up on a project that was discussed at the Wikimedia Conference in Berlin a couple of weeks ago:

I am writing you to ask for your support for the Sustainability Initiative, which aims at reducing the environmental impact of the Wikimedia movement. Over the past two years, more than 250 Wikipedians from all over the world have come together to push the Wikimedia movement towards greater sustainability.

The Board of Trustees of the Wikimedia Foundation has recently passed a resolution stating that the Foundation is committed to seeking ways to reduce the impact of its activities on the environment. Now, we are working with the Wikimedia Foundation staff to have all Wikimedia servers run on renewable energy by 2019.

In order to demonstrate that this is an issue that the community really cares about, I would like to ask you to sign the project page as well. Thank you! --Gnom (dyskusja) 21:10, 14 kwi 2017 (CEST)

LISA Pathfinder

Mam prośbę, czy mógłbyś zaktualizować swój artykuł o tej sondzie? Ja z fizyki to nie jestem za dobry, dlatego wołałbym się za to nie brać. A misja sondy jest bardzo udana, w grudniu rozpoczęła się misja przedłużona. Tu jest najnowszy artykuł, choć są tam też i wcześniejsze. Pozdrawiam. Pikador (dyskusja) 11:51, 20 kwi 2017 (CEST)

’’’Zagłosuj dziś’’’ w wyborach do Rady Powierniczej WMF!

Twoje konto spełnia kryteria udziału w głosowaniu w wyborach do Rady Powierniczej Fundacji Wikimedia - oznacza to, że możesz mieć na nie wpływ.


Tegoroczne wybory to jedne z najważniejszych w historii naszego ruchu. Najbliższe lata (a kadencja Rady trwa trzy) to czas, kiedy będą miały miejsce kluczowe zmiany technologiczne (VR, AR, AI…) i społeczne (dominacja urządzeń mobilnych, gwałtowny wzrost czytelnictwa w Azji i Afryce, znacznie większe zapotrzebowanie na multimedia…). To ważne, aby osoby wybrane do Rady miały silny mandat społeczności - jednocześnie dotychczasowa historyczna frekwencja jest bardzo niska.


Dlatego Fundacja Wikimedia podejmuje duże wysiłki, aby zwiększyć​ udział społeczności w głosowaniu. Nie powinno zabraknąć w tym głosowaniu także osób z polskich projektów - tylko w ten sposób możemy mieć realny wpływ na decyzje, które będą silnie kształtowały rozwój ruchu Wikimedia.


Twój głos jest bardzo ważny - w poprzednich wyborach raptem kilka tysięcy głosów wystarczało do wyboru. Algorytm głosowania powoduje, że każdy głos “za” liczy się normalnie na plus, natomiast każdy głos na “nie” ma wagę kilkukrotnie większą na minus. Głosy neutralne pozostają bez wpływu na wynik. Posługuj się zatem tym mechanizmem rozważnie. Zostało niewiele czasu!


‘’’Zagłosuj w wyborach!’’’

-- mastibot <dyskusja> 00:05, 10 maj 2017 (CEST)

Projekt instytucjonalny

Cześć. Polecił mi Cię Tar Lócesilion, gdyż działałeś w projekcie instytucjonalnym Wiki-Ekonomia. Chciałbym rozeznać możliwości odnośnie rozpoczęcia zbliżonego projektu pod roboczą nazwą Wiki-Praca Socjalna (lub Pomoc Społeczna), afiliowanego przez instytucję pomocy społecznej, w której jestem zatrudniony. Na razie jest to tylko luźne rozeznanie możliwości. Chciałbym po prostu dowiedzieć się jak wygląda procedura założenia takiego projektu, od czego powinienem zacząć i jakie są kolejne kroki. Czy mógłbyś mi coś zasugerować w tym zakresie? Z góry dziękuję za rychłe odpisanie :) Pzdr. MOs810 (dyskusja) 14:04, 29 maj 2017 (CEST)

Odp:Projekt instytucjonalny

Odp:Projekt instytucjonalny

Dzięki za obszerną odpowiedź. W tym wypadku, jeśli w ogóle dojdzie do powstania projektu, edycje odbywały by się w drodze działań pracowników w czasie pracy (w miarę "mocy przerobowych"), bez żadnego dodatkowego wynagrodzenia, a całość koordynował bym ja, w tych samych ramach. Wolontariusze/edytorzy/zainteresowani z zewnątrz mogliby się dopisywać na zasadach ogólnowikipedystycznych. Rozumiem, że należałoby to szczegółowo opisać na stronie projektu i już? Pzdr. MOs810 (dyskusja) 17:29, 9 cze 2017 (CEST)

 • Jeszcze raz dzięki za informacje. Myślę, że w przypadku zainicjowania projektu będę już wiedział, jak zadziałać. Pzdr. MOs810 (dyskusja) 21:30, 9 cze 2017 (CEST)

Zagłosuj w wyborach do Funds Dissemination Committee

Został już tylko jeden dzień, aby zagłosować w wyborach na członków finansowego komitetu doradczego przy Wikimedia Foundation - Fund Dessimination Committee. Ten organ wspiera fundację przy decydowaniu o tym, jak dystrybuować jej zasoby finansowe pomiędzy organizacje partnerskie. To ważny organ, którego skład będzie w znaczący sposób decydował o polityce finansowe WMF.

A decyzja o tym, kto wejdzie w jego skład zależeć będzie od takich osób jak Ty. Dlatego nie rezygnuj ze swojego prawa do oddania głosu w wyborach. Zagłosuj na wybranych członków FDC.

--mastibot <dyskusja> 22:11, 10 cze 2017 (CEST)

Wikimedia Foundation elections/2017/Results

Szczere gratulacje. Życzę godnego reprezentowania polskiej społeczności. --Pablo000 (dyskusja) 20:36, 22 cze 2017 (CEST)

czyżby blokada bez przyczyny?

Witam! Ostatnio spotkałem się na wikipedii z dość niemiłym zdarzeniem. Ale zacznę od początku. Kiedy nie było jeszcze strony Lista startów rakiet Falcon 9 oraz Falcon Heavy stworzyłem na stronie Falcon 9 tabelę przyszłych startów zapożyczoną z anglojęzycznej wikipedii. Później pewien wikipedysta, którego nicku nie pamiętam utworzył osobną stronę - Lista startów rakiet Falcon9 oraz Falcon Heavy. Wszystko dobrze się układało, do momentu debiutu w starcie rakiety Falcon 9 Block 4 z misją CRS-12. Na wszystkich zagranicznych wikipediach było napisane, że startował block 4, ya wzjtkiem nasyej + polskojyzcynej, gdzie, redaktor Piotrulos stwierdził, że to był block 3, a stwierdził to, ponieważ podczas transmisji ze startu rakiety nigdzie nie było mowy o nowej wersji rakiety. Przedstawiając mu źródło, które jest na www.nasaspaceflight.com , że to był block 4 - stwierdził, że to jest fanowska strona i nie powinna być zaliczana do źródeł. Ja w odpowiedzi na to napisałm, że używamy źródeł z kosmonauta.net i również jest fanowską stroną. Wowczas poszliśmy na kompromis i napisaliśmy na tabeli chronologii startów przy Blocku 4 dopisany został ?, a na stronie poświęconej misji CRS-12 pozostało samo Falcon 9. do czasu, kiedy wyszedł oficjalny wpis NASA, gdzie było napisane, że startowała rakieta Falcon 9 FT i odrazu zostało napisane Falcon 9 FT. Ja napisałem, że Block 4 rakiety równierz jest nazywany FT (Full Thurst), ale Piotrulos nie chciał mnie słuchać i dalej anulował moją edycję za każdym razem, kiedy próbowałem napisać B4 z zapytajnikiem. Z czasem to się pzerodziło w "obsesję" i zaczął anulować każdą edycję, niezależnie od tego o czym była na tej stronie. Tak było, aż do wczoraj, lub dzisiaj - kiedy chyba zostałem zablokowany, ponieważ nie byłem w stanie wykonać żadnej edycji, za wyjątkiem mojej strony - po zapisaniu edycja w ogóle nie wchodziła na historię i nic się nie działo z wikipedią i kodem źródłowym. Bardzo mi na tym zależy, ponieważ ostatnio złożyłem wniosek o przyznanie uprawnień redaktora. Z góry dziękuję za pomoc w tej sprawie. Rafciu60 (dyskusja) 20:08, 11 wrz 2017 (CEST)

Aktualności

No właśnie się zastanawiałem czemu tam nie wrzuciłeś :) Pzdr! Nedops (dyskusja) 18:26, 3 paź 2017 (CEST)

Dałbyś radę skrobnąć hasło o tym XIX zjeździe Komunistycznej Partii Chin? :) Co prawda zdanie z opisu szablonu "w szablonie umieszcza się jedynie wiadomość, której treść odnosi się do konkretnego artykułu w Wikipedii" można uważam ignorować, ale w haśle Komunistyczna Partia Chin żadnych "newsów" nie ma (może to dobrze? :) ), więc w tej chwili - w mojej opinii - wyprowadzamy trochę czytelnika w pole ;] Pzdr! Nedops (dyskusja) 23:30, 18 paź 2017 (CEST)
No niestety, ja codziennie chciałbym coś dodać do szablonu, a my nie mamy o tym newsa, ostatnio m.in. właśnie o zdobyciu Rakki... Prawdę mówiąc nawet w tematach sportowych mamy braki w aktualnych tematach (z mistrzostwami świata w dyscyplinach olimpijskich włącznie - kiedyś nie do pomyślenia). Odwzajemniam życzenia ;) Nedops (dyskusja) 01:47, 20 paź 2017 (CEST)

Bitwa o Ar-Rakkę (2013)

Witaj. Jeśli nazwa ma wiele znaczeń, należy utworzyć stronę ujednoznaczniającą. Czy w przypadku dwóch znaczeń nie wystarczy dodać szablonu z linkiem do tego artykułu? Eurohunter (dyskusja) 13:01, 23 paź 2017 (CEST)

Boty nie poprawiają przekierowań po przeniesieniu artykułu. Trzeba to zgłosić w zadaniach. Eurohunter (dyskusja) 23:05, 23 paź 2017 (CEST)

Estlé Viljoen

Hej! Ech, przegapiłem te 2 medale :P Dopisałem "na różnych dystansach" – lubię takie "miękkie" formy zapisu, bo są prawdziwe :) (a mogła w sumie mieć jakiś medal np. w 2006, kiedy już gorzej z dobrymi źródłami). Trochę żałuję, że okrągłe hasło ma tak mały potencjał rozbudowy, następnym razem postaram się wcelować czymś "większym" :) Pzdr! Nedops (dyskusja) 20:44, 12 lis 2017 (CET)

Thomas Pesquet

Jeśli natrafiasz na konflikty edycji, możesz wstawić {{w edycji}}. :) (air)Wolf {D} 01:22, 23 lis 2017 (CET)

Spróbuję pomóc. (air)Wolf {D} 16:53, 23 lis 2017 (CET)

Odp:Thomas Pesquet

Odp:Thomas Pesquet

Nie ma za co, fajnie że to hasło napisałeś, nie ma ostatnio komu pisać artykułów o astronautach, a ja wolę się zajmować innymi rzeczami (generalnie to cała astronautyka ma się w ostatnich 1-2 latach słabo, bo paru aktywnych redaktorów przestało działać). I nie mogę się doczekać nowych informacji o Lisie ;) Pozdrawiam Pikador (dyskusja) 00:14, 18 gru 2017 (CET)

Podziękowanie - Thomas Pesquet

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:12, 26 gru 2017 (CET)

Lista niemieckich kompozytorów muzyki poważnej

Hoa binh (dyskusja) 12:36, 27 gru 2017 (CET)

Ursula K. Le Guin

Planowałem fotkę dziś wrzucić, ale widzę że nie nie dość że już zmieniono, to jeszcze po awanturze na PdA :P Nedops (dyskusja) 23:53, 24 sty 2018 (CET)

Zasada / rozkład Pareto / Pareta

Obawiam się, że zmiana dokonana 3 lata temu nie do końca była prawidłowa. Kieruję się opinią profesora polonistyki w korpusie PWN, który skłania się, że nieodmienność "O" jest błędem, powielanym tak często, iż staje się w końcu regułą, ale powinno być "Pareta": https://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/rozklad-Pareto-czy-Pareta;15497.html Nie za bardzo mam ochotę bawić się w dyskusje, bo nie mam na to czasu, ale chciałem zwrócić na to uwagę, ponieważ wierzę, iż jeszcze raz reguła nieodmiennego "O" zostanie zweryfikowana i podjęta zostanie poprawna decyzja (czy zostawić czy też zmienić hasło). Dziękuję!

oflag 53

Zadałaś sobie tyle trudu by przeczytać artykuł, znaleźć inne źródła, napisać o tym wszystkim do "czywiesza" i..... ani jednej edycji wzbogacającej ten stub. Toż to nie mój artykuł. Zrzekłem się do niego praw z chwilą naciśnięcia guzika "edytuj". Twoje uwagi, jakże cenne, mogłyby służyć czytelnikom, a nie tylko zdobywaniu laurek, nieprawdaż? Aż się prosiło, by wpisać znalezioną przez Ciebie pozycję z przypisem. To tak - w ramach studiowania "psychologii wikipedii":)). Nie musze chyba dodawać, ze osobiste zaszczyty i medaliki w wikipedii są dla mnie mało istotne--Kerim44 (dyskusja) 00:50, 30 sty 2018 (CET)

Mały problem z kodem.

Witaj! Mam poważny problem z historią startów rakiet na tej stronie i pytam się, czy po ostatnim nagłówku, poprzedzonym "!", a rozpoczęciem nowego wierszu od
|-
| style= (...)
powinno coś być? Zamgam się z tym problemem od długiego czasu. A może jest to błąd kodu źródłowego? Proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam
Rafciu60 (dyskusja) 15:42, 6 lut 2018 (CET)

Rozumiem, tylko to byłoby gotowe, gdyby nie to że edycja, w której to kończyłem w ogóle się nie zapisała (a dodam, że robiłem ją ponad godzinę) Rafciu60 (dyskusja) 22:22, 6 lut 2018 (CET)

Dzieduszycki - kawiarenka

Pomyślałem, że z wielu względów o będzie lepiej dpowiedzieć w tym miejscu na Twój ostatni komentarz z kawiarenki. Nie kwestionuję usunięcia informacji o rzekomym tytule hrabiowskim WD, gdyż nie mam w tej sprawie zdania i szczerze mówiąc niewiele mnie to obchodzi. Zareagowałem jedynie, nieco prześmiewczo, na zachowanie Szwedkowskiego, który zamiast argumentować merytorycznie dlaczego należy usunąć tę informację, wyjeżdża niczym w Hyde Parku z politycznymi tekstami o równości i godności ludzkiej. Uważam, że dla szeroko rozumianego dobra projektu takie zachowania należy poskramiać i stąd zabrałem głos. Ot cała historia… Po administratorze spodziewałbym się raczej podobnej reakcji. No ale cóż… Wiem, że jesteś jednym z ojców-założycieli, którzy funkcjonują w tym projekcie na specjalnych prawach. Z wcześniejszych kawiarenkowych dyskusji domyślam się również, po której stronie bije Twoje serce :) Niemniej zachęcam do czytania komentarzy przed ich komentowaniem i kreśleniem. Oczywiście tak już działa ludzka psychika, że słowa, z którymi się zgadzamy uważamy za czystą, obiektywną prawdę, a na coś co zakłóca ten obraz reagujemy wrogo. Niemniej doszukiwać się w mojej wypowiedzi obrony feudalizmu i reakcjonizmu… zwłaszcza po drugim wyjaśniającym komentarzu… To już naprawdę wyższa szkoła jazdy.Dreamcatcher25 (dyskusja) 23:03, 11 lut 2018 (CET)

Dzięki za odpowiedź. Stawiasz sprawę „światopoglądową” bardzo uczciwie. Pytanie tylko, czy Twój pogląd na neutralność jest powszechnie obowiązujący w naszej społeczności? – co w dalszej kolejności budzi we mnie poczucie, że jednak postąpiłeś arbitralnie wykreślając wyłącznie moją wypowiedź. Zważ, że z boku teraz wygląda to w ten sposób, że w całym wątku jako jedyny wykroczyłem przeciw zasadom tego projektu.
Co zaś do mojego potencjalnego adminowania, to póki co powtarzam, że wyłożyłbym się na pierwszym standardowym pytaniu: „na co ci guziki” :)Dreamcatcher25 (dyskusja) 09:19, 12 lut 2018 (CET)

Black Brant

Czołem! Tak, widziałem je :-) Już patrzę jak mogę pomóc. NH2501 (dyskusja) 12:07, 18 lut 2018 (CET)

Podziękowanie - Black Brant

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:57, 27 lut 2018 (CET)

Ad:Konkurs na Meta

Cześć,
dzięki za info, szkoda, że nie wiedziałem wcześniej :) Pozdrawiam, Fafik Napisz coś® 15:40, 25 mar 2018 (CEST)

Ad:Dyskusja:Telekom Srpske

Ad:Dyskusja:Telekom Srpske

Hej. Szablon CEE Spring powinien być wypełniony w taki sposób. Jeżeli artykuł jest biografią kobiety, to należy dodatkowo wstawić "parametr=kobiety", a jeżeli pochodzi z listy propozycji – "parametr=propozycje". Bez tego bot zaliczy Twoje artykuły jako utworzone przez "none" o kraju "none". Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 12:17, 2 kwi 2018 (CEST)

Czy wiesz – Rasswiet

Dziękujemy i prosimy o więcej, aegis maelstrom δ 17:20, 23 kwi 2018 (CEST)

Ad:Holandia Północna

Ad:Holandia Północna

Hej. Napisałeś "Wycofuję z PopArt", a artykuł wciąż jest w PopArcie, na stronie dyskusji nie ma {{poprawiony}}, nie było też zgłoszenia do CW (a chyba warto, patrząc na rozwój hasła) . ;) Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 21:33, 23 kwi 2018 (CEST)

Do Czywiesza w sam raz, zaraz zgłoszę. Świetna robota. :) Dokończę też archiwizację zgłoszenia w PopArcie.
Bardzo się cieszę, że znalazłeś błąd rzeczowy w artykule o willi i że teraz już go nie ma. O to przecież też chodzi, by podczas oceniania propozycji (nie tylko w CW, ale i w poważniejszych wyróżnieniach) coś poprawić. Nawet jeśli błąd jest tak poważny.
Ja sam nie mam bladego pojęcia o architekturze, więc nie znalazłbym błędu. Zgłaszam propozycje, które wydają mi się ciekawe, ale w większości przypadków nie mogę oceniać wartości merytorycznej. Z moich działek (które, nie licząc sportu, wciąż skrzętnie ukrywam :P) rzadko mogę coś zgłosić.
Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 22:19, 23 kwi 2018 (CEST)

Czy wiesz – Holandia Północna

Dziękujemy i prosimy o więcej, Szoltys [Re: ] 22:55, 23 kwi 2018 (CEST)

Rasswiet

Czołem! Dzięki za wiadomość. Wrzuciłem swoje trzy grosze. Zastanawiam się tylko, czy aby na pewno te logo misji są potrzebne w tabelce? Znacznie ją powiększają, a można je obejrzeć po kliknięciu w misję (bo tam też ich miejsce). Pozdrawiam! NH2501 (dyskusja) 20:17, 27 kwi 2018 (CEST)

usuniecie

Ktos w wikipedia Deutschland opublikowal na moj temat strone Iliana Alvarado. Proszę o pomoc o usunięcie tej strony. Sa tam bledy merytoryczne a PRZEDE WSZYSTKIM nie jestem zainteresowana byciem w encyklopedii. Moje starania o usuniecie i poprawienie sa bez skutku. Waskie horyzonty, niezozumialosc, ze ktos moze miec niepolskie nazwisko i na dodatek urodził sie w innym miejscu niz w tym co uczeszczal do szkoly nie miesci sie w intelekcie osoby ktora przeprowadzila post na moj temat....

Yitroquantum (dyskusja) 07:27, 29 kwi 2018 (CEST)

Podziękowanie - Rasswiet

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Szoltys [Re: ] 10:51, 2 maj 2018 (CEST)

Ad:Holandia Północna

Ad:Holandia Północna

Nie jest poprawnym pisanie prowincji Utrechtu czy prowincji Fryzji, bo to jest prowincja o nazwie Utrecht i prowincja o nazwie Fryzja. Określenie 'prowincja' nie zawiera się w nazwie własnej jednostki. Analogicznie: w stanie Waszyngton, nie w stanie Waszyngtonie; w prowincji Nowa Szkocja, nie w prowincji Nowej Szkocji. Jeśli Fryzja bez żadnych innych określeń jest nazwą i krainy historycznej i jednostki administracyjnej, to po to jest właśnie poprawne linkowanie, aby przenieść czytelnika w odpowiednie miejsce. Co do zdania z imiesłowem - teraz rozumiem. ;) Nawiasem...pingi nie działają w opisie zmian. Torrosbak (dyskusja) 23:37, 4 maj 2018 (CEST)

Podziękowanie - Holandia Północna

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:41, 8 maj 2018 (CEST)

Czy wiesz – Jużmasz

Dziękujemy i prosimy o więcej, Szoltys [Re: ] 21:05, 17 maj 2018 (CEST)

Podziękowanie - Valerie Plame

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:32, 18 maj 2018 (CEST)

Odp:4 (Jużmasz)

Odp:4 (Jużmasz)

Hej. Przypominam się z uwagą w Czywieszu. :) Ekspozycja w środę, więc czasu dość mało. Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 23:51, 19 maj 2018 (CEST)

Podziękowanie - Jużmasz

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:06, 23 maj 2018 (CEST)

Czy wiesz – Wendy Lawrence

Dziękujemy i prosimy o więcej, Szoltys [Re: ] 21:03, 27 maj 2018 (CEST)

Odp:Katowice Katowice!

Odp:Katowice Katowice!

Hej. Niestety się nie udało, ale mam nadzieję, że za rok się zobaczymy! :) Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 23:14, 9 cze 2018 (CEST)

Podziękowanie – Wendy Lawrence

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Szoltys [Re: ] 02:34, 11 cze 2018 (CEST)

Ilaria Cusinato

Spoko nie ma sprawy. Pozdrawiam Lukasz2 (dyskusja) 23:04, 12 sie 2018 (CEST)

Re: Vega (rakieta)

Witaj! Dziękuję za uwagę. Moja edycja była przejrzana automatycznie. Faktycznie nie zauważyłem moich błędów. Zauważyłem, że anglojęzyczna wikipedia również wpisała konfigurację VERTA, a teraz ona całkowicie zniknęła. Na przyszłość będę baczniej sprawdzał swoje edycje.
Pozdrawiam
Rafciu60 (dyskusja) 09:35, 25 sie 2018 (CEST)

ADM-Aeolus

Dzień dobry. W artykule ADM-Aeolus ma być heliocentryczną czy heliosynchroniczną? Pytam, bo nie wiem, czy w astronomii to jest to samo, czy nie. Pozdrawiam. (Anagram16 (dyskusja) 12:17, 29 sie 2018 (CEST))

 • @Anagram16 Pozwolę się wtrącić. Oczywiście to nie to samo, błąd poprawiłem, dzięki za czujność. Pikador (dyskusja) 13:05, 29 sie 2018 (CEST)
@PikadorSpodziewałbym się, że na orbicie heliocentrycznej satelita okrążałby Słońce, a nie Ziemię, ale wtedy badałby raczej wiatr słoneczny, a nie wiatry ziemskie. (Anagram16 (dyskusja) 17:22, 30 sie 2018 (CEST))
@Anagram16, @Pikador dzięki za wychwycenie i poprawienie tego dość żenującego błędu pisarskiego. :) Od tygodnia obiecuję sobie Wam odpisać, a od paru tygodni napisać super porządny artykuł nt. tego satelity (i parę innych) ale niestety sprawy WMPL i pracowe mi wciąż przeszkadzają. Mam nadzieję, że już niebawem się uda i zobaczymy się z paroma fajnymi rzeczami na Czywieszu. :) aegis maelstrom δ 16:30, 5 wrz 2018 (CEST)
@Aegis MaelstromMnie, generalnie rzecz biorąc, jest obojętne, po jakiej orbicie porusza się ten czy ów satelita, dopóki nie jest ona styczna do powierzchni Ziemi w miejscu, gdzie stoi mój blok. Pozdrawiam i czekam na obiecane artykuły.(Anagram16 (dyskusja) 17:57, 5 wrz 2018 (CEST))

Regulamin

Hej. Dlaczego w tej edycji zniknął wymóg dotyczący 2 kB dla nowych artykułów? Ustalono takie coś na spotkaniu jeszcze przed moim przyjściem czy to zwykły błąd? ;) Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 13:51, 3 wrz 2018 (CEST)

Dzięki za odpowiedź. Trudno, usunę zatem wymóg ze strony konkursu. Szkoda, bo teraz bardziej się opłaca pisać jednozdaniowe stuby, co nie było moim założeniem. Następnym razem będę uważniej patrzył na zmiany. ;) Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 15:50, 5 wrz 2018 (CEST)

We

Czasami zamiast "W" i "Z" piszemy "We" i "Ze". Przykłady wyrażeń: "We wtorek", "Ze swojej strony". --Wargo (dyskusja) 09:37, 10 wrz 2018 (CEST)

Odwołanie

Dzień dobry,


oficjalnie proszę o odwołanie od decyzji, co do przyznania użytkownikowi Zala nagrody w Tygodniu Tematycznym. Użytkownik ten zamieścił swoje artykuły na liście Wikiprojektu blisko 2 tygodnie po zakończeniu akcji. Zgodnie z regulaminem, §5 pkt. 1, "Koordynator nie później niż w ciągu 7 dni od zakończenia danej edycji Konkursu ustala osoby nagradzane" oraz §3 pkt. 3, "Nagrodę główną, o której mowa w § 3. pkt 2.1., otrzymuje osoba, która jest głównym autorem największej liczby nowych artykułów lub rozwinięć już istniejących artykułów, wpisanych na listę Wikiprojektu". Myślę, że przyznanie nagrody użytkownikowi Zala, wiedząc o tym, że wpisał swoje artykuły w czasie niezgodnym z regulaminem, poważnie zaważyłoby na wiarygodności fundacji.


Ponadto, oficjalnie proszę o ponowne przyjrzenie się artykułom użytkownika Wiroid i podliczenie, ile artykułów rzeczywiście nie spełnia regulaminu konkursu, co być może wpłynie na jego wynik.


Treść tej wiadomości wysłałem również e-mailem do sekretarza Zarządu, Wojciecha Pędzicha.


Z poważaniem, Karolewski Kamil Wiroid (dyskusja) 17:03, 11 wrz 2018 (CEST)

1,3

Ad. [2] - nie ma chyba sensu taki pośpiech, to w końcu nie konkurs łapania pcheł. Nawet gdyby nie akcja Malarza, to ostateczna kolejność jest znana po paru godzinach (a jak już bardzo być ostrożnym to paru dniach, bo a nuż ktoś puści bota kasującego serię haseł). --Piotr967 podyskutujmy 19:56, 16 wrz 2018 (CEST)

myślałem, że skasowanie 80 haseł cofajace licznik poskutkuje odebraniem Darii jubileuszu już po jego ogłoszeniu. Co mogłoby być b. przykre dla niej. Dlatego właśnie postulowałem by się nie spieszyć z ogłoszeniem, aż do uzyskania stabilnej sytuacji. Nie wiedziałem, że jest uzus, że liczy się stan na dany moment, niezależnie od późniejszych zmian związanych z kasowaniem. Jeśli tak jest (co mi się podoba) to oczywiście nie było sensu zwlekać z ogłoszeniem i moja w/w uwaga jest błędna. Pozdrowienia --Piotr967 podyskutujmy 21:21, 16 wrz 2018 (CEST)

Odp:CzyWiesz

Odp:CzyWiesz

Dziękuję, miło mi. Mam nadzieję, że temat nie za nudny :-) Pozdrawiam H.Rabiega (dyskusja) 12:06, 12 paź 2018 (CEST)

Odp.

Wszystko jest jak trzeba. Nasze narzędzia, w tym WPCleaner, funkcjonują bez zarzutu. W Europejska Agencja Kosmiczna błąd był ludzki (mój). Ręcznie poprawiałem Woerner na Wörner i przypadkowo wykasowałem z kończącego szablon }} jedno }. Tutaj, na swojej stronie dyskusji miałeś jakieś {{subst: bez zakończenia, które tylko się czaiło czekając na domknięcie. Jak tylko użyłem }} na tej stronie, to cała treść, począwszy od tamtych dwóch nawiasów klamrowych otwierających, do moich dwóch nawiasów klamrowych zamykających, została potraktowana jako substowana zawartość szablonu. --WTM (dyskusja) 15:25, 27 paź 2018 (CEST)

Vilfredo Pareto

Jesteś osobą zamieszaną w niekonsekwencję zasada Pareta i optimum Pareto. Ponieważ zarzucałeś komuś OR (sam na nic nie powołując się) prosiłbym cię o przeanalizowanie porady i doprowadzenie do konsekwencji, albo wytłumaczenie mi czemu nie jest to możliwe. Jeżeli nie chcesz się tego podjąć, to proszę cię o taką deklarację i zrobię to ja. Zero (dyskusja) 20:25, 28 paź 2018 (CET)

Jakże to miło, że pamiętasz dawnego towarzysza broni. Staram się robić tyle, ile muszę. Dlatego i w tym wypadku wygodnie mi było zrzucić na ciebie. Szczególnie, że w pełni szanuję fleksyjność języka polskiego i póki autorytet nie powie mi, że nie odmienia się to odmieniam. Byłbym jednak ślepy, gdybym nie zauważył powszechniejszego użycia wersji zasada Pareto. Guglując w książkach mamy 88 do 2420. Optimum 366 do 1780 (tu wynik jest zaburzony językami obcymi). Porada nie zobowiązuje nas do niczego, ale daje błogosławieństwo dla odmiany. Podsumowując: co zdecydujesz będzie dobrze, ale niech będzie konsekwentnie. Zero (dyskusja) 00:29, 29 paź 2018 (CET)

Odp:Henryk Jankowski

Odp:Henryk Jankowski

Wydawało mi się, że źródło dla takich informacji nie jest wystarczające. Napisałem o tym w opisie edycji. Jednak chyba się pospieszyłem i dobrze, że tę edycję wycofałeś. Pozdrawiam PawełMM (dyskusja) 21:35, 3 gru 2018 (CET)

Katastrofa kolejowa na moście Storebæltsbroen

Wydaje mi się, że do czasu poprawienia tego artykułu nie ma co go eksponować na SG. Czytając wyłącznie ten artykuł nie mogę mieć jakiegokolwiek pojęcia na temat tego co się wydarzyło. tufor (dyskusja) 11:34, 3 sty 2019 (CET)

Podziękowanie - Sygnał Wow!

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:53, 12 lut 2019 (CET)

Biuletyn Wikimedia Polska (nr 1/2019)

Biuletyn Wikimedia Polska
Numer 1 • styczeń-luty 2019
Cały numer na stronie • O Biuletynie • Subskrybuj

Wikimedia Polska logo.svg

 • Wstępniak
 • Wieści ze Stowarzyszenia, a w nich:
  • Raport roczny Wikimedia Polska został opublikowany na Meta
  • Znamy zwycięskie hasło konkursu Wolna Polska - Wolna Wiedza (i jest wyskokowe!)
  • O nowych Tygodniach Tematycznych
  • Akcja #1Lib1Ref w Polsce
  • Co się dzieje na blogu WMPL?
  • O szkoleniu w Ciechanowie
 • Wieści z Wikimedia Foundation, a w nich:
  • Informacje z działu kadr
  • Pożegnania w dziale badań WMF
  • Co się będzie działo w sprawie usprawnień systemów dyskusji
 • Wieści z projektów GLAM, a w nich:
  • Czym jest Dzień Domeny Publicznej i jak obchodziliśmy go w tym roku?
  • Co przyniosła i co przyniesie współpraca z Biblioteką Narodową
  • O trwających przygotowaniach do Art+Feminism
  • Czym zajmuje się nowopowstały wikiprojekt Kolektyw Kariatyda
  • Zakończenie EtnoWiki wtorków
  • Wikipedia zyskuje ilustracje od Mazowieckiej Biblioteki Cyfrowej
  • O współpracy z Instytutem im. Jerzego Grotowskiego
 • Wieści z Wikipedii
  • jakie były najchętniej oglądane artykuły stycznia i co to mówi o świecie
  • przegląd trwających głosowań i dyskusji
 • Wikisłownik przekracza kamień milowy
 • Imponujące statystyki pobrań z Wikiźródeł
 • Wieści z Wikimedia Commons, a w nich:
  • o konkursie Picture of the Year
  • kolejna odsłona dyskusji o URAA
  • o pierwszym etapie wdrażania Danych Strukturalnych dla multimediów na Commons
 • O nowym narzędziu dla Wikidanych
 • Wieści z szerokiego świata czyli:
  • esej o tym, co łączy USA, Brazylię, Albanię i Tatarstan?
  • trwające wybory stewardów
  • kolejne Wikipedie mijają kamienie milowe
  • wieści różne

W imieniu redakcji zapraszam do lektury Natalia Szafran-Kozakowska 15:55, 15 lut 2019 (CET)
(A osoby chętne do współpracy przy kolejnych numerach proszę o kontakt)


Biuletyn przygotowywany jest we współpracy wolontariuszy i pracowników Wikimedia Polska. Informacja o nowym numerze rozsyłana jest przez bota. Możesz go subskrybować/anulować subskrybcję. Aby skontaktować się z redakcją pisz do Natalii

Biuletyn Wikimedia Polska (nr 2/2019)

Biuletyn Wikimedia Polska
Numer 2 • luty 2019
Cały numer na stronie • O Biuletynie • Subskrybuj

Wikimedia Polska logo.svg
 • Wstępniak
 • Wieści ze Stowarzyszenia, a w nich:
  • Kim są (Nie)znane kobiety Wikipedii?
  • ruszyła kampania 1% podatku dla Wikimedia Polska
  • Wikimedia Hackathon 2019 - możliwość pokrycia kosztów uczestnictwa przez WMPL
  • najnowsze decyzje i uchwały
  • ogłoszenia drobne
 • Wieści z Wikimedia Foundation, a w nich:
  • o rozpoznawalności i przyszłości marki Wikimedia
  • Program stypendialny WMF na Wikimanię 2019 otwarty!
 • Wieści z projektów GLAM, a w nich:
  • zdjęcia obrzędowości Górnego Śląska w Wikimedia Commons
  • Kolektyw Kariatyda - czym jest i jak się włączyć
  • Sztuka, feminizm i Wikipedia - zapraszamy do Łodzi
 • Wieści z Wikipedii
  • przegląd trwających głosowań i dyskusji
 • Wyrazy obce w Wikisłowniku
 • Zbiory ocenne w Wikicytatach - ustalenie edycyjne
 • Przegląd tendencji i ciekawostek z Wikiźródeł
 • Za nami pierwsza runda głosowania na grafikę roku Wikimedia Commons
 • Wieści z szerokiego świata czyli:
  • statystyki najbardziej dynamicznie rozwijających się projektów w 2018 roku
  • ankieta potrzeb społeczności dla CEE Meeting 2019
  • o postępach prac nad reformą prawa autorskiego UE
  • co nowego w sprawie strategii Wikimedia 2030
  • wieści różne
 • Po co nam gramatyki języka obcego w Wikipedii?

W imieniu redakcji zapraszam do lektury Natalia Szafran-Kozakowska 13:51, 28 lut 2019 (CET)
(A osoby chętne do współpracy przy kolejnych numerach proszę o kontakt)


Biuletyn przygotowywany jest we współpracy wolontariuszy i pracowników Wikimedia Polska. Informacja o nowym numerze rozsyłana jest przez bota. Możesz go subskrybować/anulować subskrypcję. Aby skontaktować się z redakcją pisz do Natalii

Żenujący błąd

Hej. W ostatnim numerze biuletynu SWMPL pisałeś o jakimś programie stypendialnym czy coś. I tam był link do tej strony (idzie się też tam z banneru). I na tej stronie można wyczytać: if you need more then 10 minutes to complete this application (...). Jak to zobaczyłem, to troszkę mnie wewnętrznie skręciło, zwłaszcza, że wyżej napisane jest every applicant must provide evidence of English language abilities ;) Ty w WMF szycha jesteś, kontakty masz, więc pytanie: mógłbyś uderzyć w odpowiednie miejsce, do odpowiednich ludzi by poprawić te błędy (sztuk dwie: dwa razy ten sam błąd: then zamiast than)? Wiadomo wikiwiki i sam bym poprawił ale nie mam jak ;/ Pzdr, tufor (dyskusja) 17:01, 4 mar 2019 (CET)

Biuletyn Wikimeida Polska (nr 3/2019)

Biuletyn Wikimedia Polska
Numer 3 • marzec 2019
Cały numer na stronie • O Biuletynie • Subskrybuj

Wikimedia Polska logo.svg
 • Wstępniak
 • Wieści ze Stowarzyszenia, a w nich:
  • startuje polska edycja WikiGap - wspólna akcja WMPL i Ambasady Szwecji
  • przed nami CEE Spring 2019
  • już niebawem pierwszy konkurs edycyjny Wikisłownika
 • Wieści z Wikimedia Foundation, a w nich:
  • jak pozyskać źródła z Wikipedia Library
 • Wieści z projektów GLAM, a w nich:
  • powstał pierwszy wiki-zin w Polsce
  • prace na bazie multimediów GLAM na wystawie "G8 Gdyńska Grafika Kobieca"
 • Wieści z Wikipedii
  • przegląd 15 najczęściej czytanych haseł w polskiej Wikipedii w lutym 2019
  • witamy nowych arbitrów
 • Wikicytaty niespodziewanie w mediach
 • Co nowego do czytania w zbiorach Wikiźródeł
 • Wieści z szerokiego świata czyli:
  • O tzw. ACTA2

W imieniu redakcji zapraszam do lektury Natalia Szafran-Kozakowska 11:36, 15 mar 2019 (CET)
(A osoby chętne do współpracy przy kolejnych numerach proszę o kontakt)


Biuletyn przygotowywany jest we współpracy wolontariuszy i pracowników Wikimedia Polska. Informacja o nowym numerze rozsyłana jest przez bota. Możesz go subskrybować/anulować subskrybcję. Aby skontaktować się z redakcją pisz do Natalii

Biuletyn Wikimedia Polska (nr 4/2019)

Biuletyn Wikimedia Polska
Numer 4 • marzec 2019
Cały numer na stronie • O Biuletynie • Subskrybuj

Wikimedia Polska logo.svg
 • Wstępniak
 • Wieści ze Stowarzyszenia, a w nich:
  • wystartowała rejestracja na Konferencję Wikimedia Polska 2019
  • zachęcamy do wypełniania ankiety programowej konferencji
  • konkurs CEE Spring 2019 w toku
 • wieści z Wikimedia Foundation, a w nich:
  • rusza nowy (i bardzo twórczy) konkurs Fundacji
  • blokowanie, strony dyskusji i cofanie zmian, czyli co na froncie technicznym?
 • Wieści z projektów GLAM, a w nich:
  • podsumowanie Art+Feminism we Wrocławiu
  • ASP w Krakowie pisze o kobietach
 • więci z Wikipedii, a w nich:
  • Wikipedia zyskała nowego administratora
 • Wikisłownik kończy 15 lat (a policzenie ile ma haseł nie jest takie oczywiste)
 • Wybrano zdjęcie roku 2018
 • Przyjmowanie zgłoszeń na WikidataCon 2019 rozpoczęte
 • Wieści z szerokiego świata czyli:
  • Rozpoczął się Wikimedia Summit w Berlinie

W imieniu redakcji zapraszam do lektury Natalia Szafran-Kozakowska 17:55, 29 mar 2019 (CET)
(A osoby chętne do współpracy przy kolejnych numerach proszę o kontakt)


Biuletyn przygotowywany jest we współpracy wolontariuszy i pracowników Wikimedia Polska. Informacja o nowym numerze rozsyłana jest przez bota. Możesz go subskrybować/anulować subskrybcję. Aby skontaktować się z redakcją pisz do Natalii

Wszystkiego dobrego

Michale, w tej, szczególnej i superważnej dla mnie, edycji chciałem ci życzyć wszystkiego dobrego. PMG (dyskusja) 23:12, 9 kwi 2019 (CEST)

Biuletyn Wikimedia Polska (nr 5/2019)

Biuletyn Wikimedia Polska (nr 5/2019)

Biuletyn Wikimedia Polska
Numer 5 • kwiecień 2019
Cały numer na stronie • O Biuletynie • Subskrybuj

Wikimedia Polska logo.svg
 • Wstępniak
 • Wieści ze Stowarzyszenia, a w nich:
  • podsumowanie (Nie)znanych kobiet Wikipedii
  • więcej bibliotekarzy wśród wikipedystów (i wikipedystów wśród bibliotekarzy)
  • pierwsze spotkanie robocze pracownic za nami
  • a przed nami parę ciekawych projektów
 • wieści z Wikimedia Foundation, a w nich:
  • nadchodzą wybory do Rady Powierniczej WMF
  • można się zgłaszać do nowego komitetu komunikacyjnego
  • oraz zapoznać z planem średnioterminowym Fundacji
  • blokowanie, strony dyskusji i cofanie zmian, czyli co na froncie technicznym?
 • Wieści z projektów GLAM, a w nich:
  • wspaniały Wiki-zin już na Commons!
  • udane Art+Feminism
  • i warsztaty w Centrum Nauki Kopernik
 • więci z Wikipedii, a w nich:
  • poznajcie najchętniej czytane hasła w marcu
  • i wieści różne
 • Wieści z szerokiego świata czyli:
  • sporo nowych i zmienionych funkcji
  • pożegnanie z narzędziem Wikimetrics

W imieniu redakcji zapraszam do lektury Natalia Szafran-Kozakowska 19:25, 12 kwi 2019 (CEST)
(A osoby chętne do współpracy przy kolejnych numerach proszę o kontakt)


Biuletyn przygotowywany jest we współpracy wolontariuszy i pracowników Wikimedia Polska. Informacja o nowym numerze rozsyłana jest przez bota. Możesz go subskrybować/anulować subskrypcję. Aby skontaktować się z redakcją pisz do Natalii

Biuletyn Wikimedia Polska (nr 6/2019)

Biuletyn Wikimedia Polska
Numer 6 • kwiecień 2019
Cały numer na stronie • O Biuletynie • Subskrybuj

Wikimedia Polska logo.svg
 • Wstępniak z zagadką
 • Wieści ze Stowarzyszenia, a w nich:
  • trwa rejestracja na Konferencję Wikimedia Polska 2019
  • znamy wyniki ankiety programowej Konferencji
 • wieści z Wikimedia Foundation
 • Wieści z projektów GLAM, a w nich:
  • rusza współpraca z Biblioteką M.St. Warszawy i Biblioteką Gł. Województwa Mazowieckiego
  • nadchodzi konferencja GLAM – dziedzictwo w sieci
 • więci z Wikipedii, a w nich:
  • sukces konkursu CEE Spring 2019
 • wieści z Wikimedia Commons
 • wieści z Wikidanych
 • wieści z MediaWiki.org
 • Wieści z szerokiego świata czyli:
  • Wikimedia Korea oficjalnym (pierwszym od lat!) chapterem Wikimedia
 • Newslettery z szerokiego świata czyli:
  • przegląd newsletterów z wiki-świata

W imieniu redakcji zapraszam do lektury Natalia Szafran-Kozakowska 17:33, 26 kwi 2019 (CEST)
(A osoby chętne do współpracy przy kolejnych numerach proszę o kontakt)


Biuletyn przygotowywany jest we współpracy wolontariuszy i pracowników Wikimedia Polska. Informacja o nowym numerze rozsyłana jest przez bota. Możesz go subskrybować/anulować subskrypcję. Aby skontaktować się z redakcją pisz do Natalii

Biuletyn Wikimedia Polska (nr 7/2019)

Biuletyn Wikimedia Polska
Numer 7 • maj 2019
Cały numer na stronie • O Biuletynie • Subskrybuj

Wikimedia Polska logo.svg
 • wieści ze Stowarzyszenia, a w nich:
  • Wikimedia Polska złożyła wniosek grantowy do Wikimedia Foundation
  • wraca konkurs Wiki Lubi Zabytki
  • edyton o kobietach w muzyce już niebawem w Warszawie
  • przegląd nadchodzących konkursów
  • Wikimania 2019 nadchodzi! (a wraz z nią nasz program stypendialny)
 • wieści z projektów GLAM, a w nich:
  • zapraszamy na drugi edyton z Kolektywem Kariatyda
  • podsumowanie konferencji GLAM – dziedzictwo w sieci
 • wieści z Wikipedii, a w nich:
  • kwiecień według czytelników Wikipedii – poznajcie 15 najchętniej czytanych artykułów
  • weźcie udział w badaniu Wikipedii i pomóżcie ją poprawić (wystarczy 20 minut!)
  • przegląd wyróżnionej zawartości
 • wieści z Wikiźródeł
  • przegląd książkowych nowości z Wikiźródeł
 • newslettery z szerokiego świata czyli:
  • przegląd newsletterów z wiki-świata

W imieniu redakcji zapraszam do lektury Natalia Szafran-Kozakowska 20:27, 10 maj 2019 (CEST)
(A osoby chętne do współpracy przy kolejnych numerach proszę o kontakt)


Biuletyn przygotowywany jest we współpracy wolontariuszy i pracowników Wikimedia Polska. Informacja o nowym numerze rozsyłana jest przez bota. Możesz go subskrybować/anulować subskrypcję. Aby skontaktować się z redakcją pisz do Natalii

Biuletyn Wikimedia Polska (nr 8/2019)

Biuletyn Wikimedia Polska
Numer 8 • maj 2019
Cały numer na stronie • O Biuletynie • Subskrybuj

Wikimedia Polska logo.svg
 • wieści ze Stowarzyszenia, a w nich:
  • zapraszamy do składania wniosków stypendialnych na Wikimanię 2019 (uwaga, czas tylko do niedzieli!)
  • przed nami Konferencja Wikimedia Polska 2019 i Walne Zgromadzenie Członków
  • edyton o kobietach w muzyce już niebawem w Warszawie
  • Wikimania 2019 nadchodzi! (a wraz z nią nasz program stypendialny)
 • wieści z Wikimedia Foundation, a w nich:
  • blokada Wikipedii w Turcji w Europejskim Trybunale Praw Człowieka
  • opublikowano Transparency Report a w nim o prośbach o ujawnienie danych użytkowników i zmianę treści Wikipedii, które spływały do Fundacji
  • strony dyskusji: wnioski z konsultacji i dalszy etap
  • o blokadzie Wikipedii w Chinach
 • newslettery z szerokiego świata czyli:
  • przegląd newsletterów z wiki-świata

W imieniu redakcji zapraszam do lektury Natalia Szafran-Kozakowska 18:11, 24 maj 2019 (CEST)
(A osoby chętne do współpracy przy kolejnych numerach proszę o kontakt)


Biuletyn przygotowywany jest we współpracy wolontariuszy i pracowników Wikimedia Polska. Informacja o nowym numerze rozsyłana jest przez bota. Możesz go subskrybować/anulować subskrypcję. Aby skontaktować się z redakcją pisz do Natalii

Biuletyn Wikimedia Polska (nr 9/2019)

Biuletyn Wikimedia Polska
Numer 9 • czerwiec 2019
Cały numer na stronie • O Biuletynie • Subskrybuj

Wikimedia Polska logo.svg
 • wieści ze Stowarzyszenia, a w nich:
  • podsumowanie Konferencji Wikimedia Polska 2019 we Wrocławiu
  • zmiany w ciałach statutowych — dziękujemy PMG i Maikkingowi za ich pracę
  • nowy skład i podział zadań zarządu
  • śląscy bibliotekarze dla Wikipedii
 • wieści z Wikimedia Foundation, a w nich:
  • Monthly activities meeting za maj
 • Wieści z projektów GLAM, a w nich:
  • drugi już edyton z Kolektywem Kariatyda
  • nowe materiały z profesorem Zimbardo...
  • ... i z Europejskiego Centrum Solidarności
  • o EtnoWiki na Konferencji Wikimedia Polska
 • wieści z Wikipedii, a w nich:
  • Wasz ulubiony przegląd 15 najczęściej czytanych haseł w ubiegłym miesiącu
 • newslettery z szerokiego świata czyli:
  • przegląd newsletterów z wiki-świata

W imieniu redakcji zapraszam do lektury Natalia Szafran-Kozakowska 13:45, 13 cze 2019 (CEST)
(A osoby chętne do współpracy przy kolejnych numerach proszę o kontakt)


Biuletyn przygotowywany jest we współpracy wolontariuszy i pracowników Wikimedia Polska. Informacja o nowym numerze rozsyłana jest przez bota. Możesz go subskrybować/anulować subskrypcję. Aby skontaktować się z redakcją pisz do Natalii

Biuletyn Wikimedia Polska (nr 10/2019)

Biuletyn Wikimedia Polska
Numer 10 • czerwiec 2019
Cały numer na stronie • O Biuletynie • Subskrybuj

Wikimedia Polska logo.svg
 • wieści ze Stowarzyszenia, a w nich:
  • dlaczego potrzebujemy zmian w statucie...
  • i zaproszenie do dyskusji na ten temat
  • młodzi uczniowie z Kartuz wzbogacają Wikipedię
  • więcej etno-biogramów
 • wieści z Wikimedia Foundation, a w nich:
  • czym jest platforma Wikimedia Space
  • czerwcowe Montly Activities Meeting
 • Wieści z projektów GLAM, a w nich:
  • 2000 plików z Narodowego Archiwum Cyfrowego przybywa do Commons
  • rusza projekt WikiPlaton
 • wieści z Wikipedii, a w nich:
  • przegląd zawartości wyróżnionej za czerwiec
 • wieści z Wikiźródeł, a w nich:
  • facebookowy profil prosi o inspiracje
  • co czytać z Wikiźródeł? Przegląd czerwcowych publikacji
 • wieści z Wikisłownika, a w nich:
  • kamienie milowe kolejnych języków
 • newslettery z szerokiego świata czyli:
  • przegląd newsletterów z wiki-świata

W imieniu redakcji zapraszam do lektury Natalia Szafran-Kozakowska 16:21, 28 cze 2019 (CEST)
(A osoby chętne do współpracy przy kolejnych numerach proszę o kontakt)


Biuletyn przygotowywany jest we współpracy wolontariuszy i pracowników Wikimedia Polska. Informacja o nowym numerze rozsyłana jest przez bota. Możesz go subskrybować/anulować subskrypcję. Aby skontaktować się z redakcją pisz do Natalii

Biuletyn Wikimedia Polska (nr 11/2019)

Biuletyn Wikimedia Polska
Numer 11 • lipiec 2019
Cały numer na stronie • O Biuletynie • Subskrybuj

Wikimedia Polska logo.svg
 • wieści ze Stowarzyszenia, a w nich:
  • na wiki dostępny jest raport roczny Wikimedia Polska
  • ...oraz raport z Konferencji Wikimedia Polska 2019
  • rozpoczęły się prace nad strategią naszej organizacji
  • ostatnie dni na złożenie wniosku o stypendium na konferencję CEE Meeting 2019
 • wieści z Wikimedia Foundation, a w nich:
  • nowa strona Wikimedia Foundation
  • mija miesiąc od ogłoszenia wyników wyborów do Rady Powierniczej WMF
 • Wieści z projektów GLAM, a w nich:
  • Centrum Cyfrowe zachęca – Poużywaj sobie!
  • startuje współpraca z Biblioteką Uniwersytecką we Wrocławiu oraz Polskim Towarzystwem Ludoznawczym
 • wieści z Wikipedii, a w nich:
  • przegląd dyskusji
  • za nami Wikiwyzwanie
  • widzowie Czarnobyla podbili Wikipedię czyli przegląd najczęściej czytanych haseł w czerwcu
 • Wikiźródła przekraczają barierę 200.000 uźródłowionych stron!
 • newslettery z szerokiego świata czyli:
  • przegląd newsletterów z wiki-świata

W imieniu redakcji zapraszam do lektury Natalia Szafran-Kozakowska 23:28, 12 lip 2019 (CEST)
(A osoby chętne do współpracy przy kolejnych numerach proszę o kontakt)


Biuletyn przygotowywany jest we współpracy wolontariuszy i pracowników Wikimedia Polska. Informacja o nowym numerze rozsyłana jest przez bota. Możesz go subskrybować/anulować subskrypcję. Aby skontaktować się z redakcją pisz do Natalii

Biuletyn Wikimedia Polska (nr 12/2019)

Biuletyn Wikimedia Polska
Numer 12 • lipiec 2019
Cały numer na stronie • O Biuletynie • Subskrybuj

Wikimedia Polska logo.svg
 • wieści ze Stowarzyszenia, a w nich:
  • wraca konkurs Wiki Lubi Zabytki
  • mamy rekordowy wynik zbiórki' 1% dla OPP!
  • zarząd spędził weekend na warsztatach strategicznych
 • Wieści z projektów GLAM, a w nich:
  • efekty z warsztatów remiksu – Poużywaj sobie!
  • nowe grafiki z Mazowieckiej Biblioteki Cyfrowej na Wikimedia Commons
 • wieści z Wikipedii, a w nich:
  • jak zwykle wyróżniona zawartość
  • wakacje z tygodniami tematycznymi
 • Propozycja "miękkiego" zamknięcia Wikinews
 • Z serii „Co czytać w wakacje?“ — lipcowe nowości w Wikiźródłach!
 • newslettery z szerokiego świata czyli:
  • przegląd newsletterów z wiki-świata

W imieniu redakcji zapraszam do lektury – wyjątkowo w zastępstwie Yarl 19:57, 27 lip 2019 (CEST)
(A osoby chętne do współpracy przy kolejnych numerach proszę o kontakt)


Biuletyn przygotowywany jest we współpracy wolontariuszy i pracowników Wikimedia Polska. Informacja o nowym numerze rozsyłana jest przez bota. Możesz go subskrybować/anulować subskrypcję. Aby skontaktować się z redakcją pisz do Natalii

Biuletyn Wikimedia Polska (nr 13/2019)

Biuletyn Wikimedia Polska
Numer 13 • sierpień 2019
Cały numer na stronie • O Biuletynie • Subskrybuj

Wikimedia Polska logo.svg
 • wieści ze Stowarzyszenia, a w nich:
  • mamy nowego przedstawiciela w Koalicji Otwartej Edukacji
  • środki z 1% podatków – jak się zmieniały na przestrzeni lat i ile wyniosły w tym roku
 • wieści z Wikimedia Foundation, a w nich:
  • czy adresy IP znikną z historii edycji?
 • Wieści z projektów GLAM, a w nich:
  • mamy nową stronę GLAM
  • potrzebna pomoc przy kategoryzacji plików
 • wieści z Wikipedii, a w nich:
  • przegląd dyskusji i decyzji
  • przegląd najczęściej czytanych haseł w lipcu
 • wieści z Wikimedia Commons, a w nich:
  • więcej informacji o danych strkturalnych
 • Wieści z szerokiego świata, a w nich:
  • witamy drugą organizację tematyczną i kolejny chapter Wikimedia
  • znamy wstępne rekomendacje zmian w strukturach Wikimediów
  • przegląd newsletterów z wiki-świata

W imieniu redakcji zapraszam do lektury Natalia Szafran-Kozakowska 10:57, 12 sie 2019 (CEST)
(A osoby chętne do współpracy przy kolejnych numerach proszę o kontakt)


Biuletyn przygotowywany jest we współpracy wolontariuszy i pracowników Wikimedia Polska. Informacja o nowym numerze rozsyłana jest przez bota. Możesz go subskrybować/anulować subskrypcję. Aby skontaktować się z redakcją pisz do Natalii

Biuletyn Wikimedia Polska (nr 14/2019)

Biuletyn Wikimedia Polska
Numer 14 • sierpień 2019
Cały numer na stronie • O Biuletynie • Subskrybuj

Wikimedia Polska logo.svg
 • Wstępniak
 • wieści ze Stowarzyszenia (i z Wikimanii 2019)
 • wieści z Wikimedia Foundation, a w nich:
  • raport z drugiej części konsultacji w sprawie stron dyskusji
  • projekt konsultacji ws. blokad nakładanych przez pracowników WMF
  • proponowane rekomendacje Strategii Wikimedia 2030
 • wieści z projektów GLAM i zaproszenie na EtnoSpacer we Wrocławiu
 • wieści z Wikipedii czyli zbliża się Miesiąc Wyróżnionego Artykułu!
 • Wikinews wita nowych administratorów
 • Wikiźródła i przegląd nowych tekstów
 • wieści z szerokiego świata, a w nich:
  • znamy Wikimediankę Roku 2019...
  • ... i najciekawsze narzędzia techniczne w Wikimediach
 • przegląd newsletterów z szerokiego świata

W imieniu redakcji zapraszam do lektury Natalia Szafran-Kozakowska 11:14, 28 sie 2019 (CEST)
(A osoby chętne do współpracy przy kolejnych numerach proszę o kontakt)


Biuletyn przygotowywany jest we współpracy wolontariuszy i pracowników Wikimedia Polska. Informacja o nowym numerze rozsyłana jest przez bota. Możesz go subskrybować/anulować subskrypcję. Aby skontaktować się z redakcją pisz do Natalii

Biuletyn Wikimedia Polska (nr 15/2019)

Biuletyn Wikimedia Polska
Numer 15 • wrzesień 2019
Cały numer na stronie • O Biuletynie • Subskrybuj

Wikimedia Polska logo.svg
 • wieści ze Stowarzyszenia, a w nich:
  • nowa strategia naszej organizacji już w rękach zarządu
  • powitania i pożegnania w zespole pracowników
  • Wiki Lubi Zabytki przekracza 1400 plików
  • ruszyły zapisy na Źródłosłów
  • za nami salon strategiczny w Warszawie
 • wieści z Wikimedia Foundation, a w nich:
  • ostatni monthly activities meeting
 • Wieści z projektów GLAM...
  • ...i ze zjazdu KOED
 • wieści z Wikipedii, która
  • zaprasza na swoje osiemnaste urodziny
  • poprawia swoją jakość podczas Miesiąca Wyróżnionego Artykułu
  • odbywa wybory do Komitetu Arbitrażowego
 • polskie Wikinews na piątym miejscu pod względem liczby artykułów
 • Wikisłownik ma nowego administratora interfejsu
 • Wieści z szerokiego świata, a w nich:
  • o ataku DDoS, który spowodował czasowy brak dostępu do Wikipedii
 • Przegląd newsletterów z szerokiego świata

W imieniu redakcji zapraszam do lektury Natalia Szafran-Kozakowska 23:14, 10 wrz 2019 (CEST)
(A osoby chętne do współpracy przy kolejnych numerach proszę o kontakt)


Biuletyn przygotowywany jest we współpracy wolontariuszy i pracowników Wikimedia Polska. Informacja o nowym numerze rozsyłana jest przez bota. Możesz go subskrybować/anulować subskrypcję. Aby skontaktować się z redakcją pisz do Natalii

Biuletyn Wikimedia Polska – wydanie specjalne o Wikimanii 2019

StockholmCityHall-02.svg

Dziś mamy dla Was specjalne wydanie Biuletynu Wikimedia Polska, poświęcone międzynarodowej konferencji wikimedian – Wikimanii, która odbyła się w dniach 14-19 sierpnia w Sztokholmie. A w nim: relacje uczestników, nowe narzędzia, nowe pomysły na projekty, badania Wikipedii, międzynarodowe inicjatywy. Zachęcam do lektury! A standardowy numer Biuletynu już jutro (nie przegapcie, bo będzie o wyjątkowej osiemnastce, o ważnych ofertach pracy i interesujących dyskusjach).

W imieniu redakcji zapraszam do lektury Natalia Szafran-Kozakowska 09:43, 20 wrz 2019 (CEST)
(A osoby chętne do współpracy przy kolejnych numerach proszę o kontakt)


Biuletyn przygotowywany jest we współpracy wolontariuszy i pracowników Wikimedia Polska. Informacja o nowym numerze rozsyłana jest przez bota. Możesz go subskrybować/anulować subskrypcję. Aby skontaktować się z redakcją pisz do Natalii

Biuletyn Wikimedia Polska (nr 16/2019)

Biuletyn Wikimedia Polska
Numer 16 • wrzesień 2019
Cały numer na stronie • O Biuletynie • Subskrybuj

Wikimedia Polska logo.svg
 • wstępniak o szkole i nie tylko
 • wieści ze Stowarzyszenia, a w nich:
  • poszukujemy dyrektora ds. operacyjnych...
  • ... i wyjaśniamy dlaczego
 • Wieści z szerokiego świata, a w nich:
  • ruszyły nowe projekty Wikisource
  • oraz druga runda propozycji strategicznych
 • Wieści z projektów GLAM, a w nich:
  • Wiki podbiła Przedmieście Oławskie
  • co powiedziałby Platon o Wikipedii?
 • wieści z Wikipedii, która
  • świętuje osiemnastkę i zaprasza również osoby spoza Warszawy (są refundacje kosztów!)
  • żegna arbitrów poprzedniej kadencji i wita arbitrów nowych
  • dyskutuje i głosuje!
 • wieści z Wikiźródeł, a w nich:
  • imponujące statystyki pobrań e-booków!
  • jeszcze łatwiejsze pobieranie książek, dzięki poprawie wydajności eksportera ebooków
 • Przegląd newsletterów z szerokiego świata

W imieniu redakcji zapraszam do lektury Natalia Szafran-Kozakowska 16:16, 23 wrz 2019 (CEST)
(A osoby chętne do współpracy przy kolejnych numerach proszę o kontakt)


Biuletyn przygotowywany jest we współpracy wolontariuszy i pracowników Wikimedia Polska. Informacja o nowym numerze rozsyłana jest przez bota. Możesz go subskrybować/anulować subskrypcję. Aby skontaktować się z redakcją pisz do Natalii

Julia Przyłębska

Witaj!

https://pl.wikipedia.org/w/index.php?oldid=57378100#Wojna_edycyjna_w_artykule_Julia_Przy%C5%82%C4%99bska link do dyskusji w kawiarence z konkluzjami. Pozdrawiam serdecznie: Andros64 (dyskusja) 16:39, 24 wrz 2019 (CEST)

Wikipedia:Weryfikowalność

Cześć. Dwie kwestie, tak dla przypomnienia ;-). Jeśli masz wątpliwości co do obecnego zapisu zasad, wyjaśnij je w szerszym gronie, np. w kawiarence (bo wiesz, tę stronę ma w obserwowanych sporo osób i raczej zauważają dokonane na niej zmiany ;-) - skoro przez kilka miesięcy nikt nie zareagował, raczej należy przypuszczać, że jest zgoda co do takiego zapisu; a jeśli uważasz, że nie ma, to sprzedyskutuj). Druga rzecz, w sumie drobiazg, ale jeśli uczymy tego świeżych redaktorów, to i starym adminom też trzeba przypomnieć ;-) - szybka opcja "cofnij" służy tylko do anulowania wandalizmów. W razie anulowania innego rodzaju edycji należy użyć opcji "anuluj" i w opisie zmian wyjaśnić powody. Pozdrawiam. Gytha (dyskusja) 14:50, 30 wrz 2019 (CEST)

Odp:Zmiany w WP:WER

Zmianę, którą wprowadziłem pół roku temu było podyktowana wieloma dyskusjami w Poczekalni, jak i przy różnych stolikach Kawiarenki. Z tych dyskusji jasno wynikało, że kazdy nowy artykuł musi mieć źródła a ich brak skutkuje albo zgłoszeniem do DNU albo przeniesieniem do brudnopisu. W kilku przypadkach autorzy takich marnych artykułów argumentowali, że w naszych skostniałych zasadach nie jest dokładnie napisane, że artykuł musi mieć ale że powinien. To określenie jest już dziś mało adekwatne do praktyki a wprowadza jedynie nieporozumienie. Chyba nikt dzisiaj nie kwestionuje faktu wstawiania źródeł do nowego artykułu. Czyżbyś Ty uważał, że jest inaczej? Że mogę napisać artykuł bez źródeł i cieszyć się jego istnieniem? Wierzę, że nie. Moja zmiana, w obecnej rzeczywistości była zmianą kosmetyczną a nie rewolucyjną. Wikipedia ma 18 lat i może warto idąc z duchem czasu dokonywać zmian (co do których nikt nie ma chyba zastrzeżeń), zwłaszcza że dodatkowo pomagają one w jasnej wykładni zasad uźródłowienia tym którzy aktywnie pracują na Wikipedii i mają do czynienia z nowymi autorami. Uważam, że powinieneś przywrócić poprzednią wersję. Czy trzeba dyskutować nad każdym zmienionym słowem? To nie są zasady wyryte w kamieniu. --Adamt rzeknij słowo 21:47, 30 wrz 2019 (CEST)

Odp:Peter Ratcliffe

Odp:Peter Ratcliffe

Przyznaję masz rację. Wklepałem Peter Ratcliffe vs Peter J. Ratcliffe w wyszukiwanie przy ustawieniu priorytetu wyszukiwania w newsach, gdzie skopiowana ze strony noblowskiej forma z inicjałem jest dominująca. Tak też jest w interwiki, ale rzeczywiście na stronach uczelni i innych jest forma bezinicjałowa.

Co do "integracji" to równocześnie powstały 4 hasła, więc trzy z nich zmieniłem na szybko w przekierowania aby nie rozwijały się dalej niezależnie od siebie. Zostawiłem wersję z interwiki i najbardziej rozbudowaną.

Ja z kolei mam prośbę, abyś po przenosinach poprawiał linkujące w szablonach, oraz pamiętał o WP:TYTUŁY i nie rozpoczynał haseł biograficznych od Sir. :) Andrzei111 (dyskusja) 12:47, 7 paź 2019 (CEST)

Odp:Thomas Pesquet

Odp:Thomas Pesquet

Cześć, zgłosiłem NASA do Pandy, może Cię to zainteresuje. Pozdrawiam, Gdarin dyskusja 09:20, 22 paź 2019 (CEST)

Biuletyn Wikimedia Polska (nr 17/2019)

Biuletyn Wikimedia Polska
Numer 17 • październik 2019
Cały numer na stronie • O Biuletynie • Subskrybuj

Wikimedia Polska logo.svg
 • wstępniak i ważna informacja o zmianie częstotliwości publikacji Biuletynu
 • wieści ze Stowarzyszenia, a w nich:
  • o spotkaniu wikisłownikarzy i wikiskrybów
  • wieści z CEE Meeting 2019
  • oraz z Copyright Transposition Bootcamp
  • a także propozycje zmian statutu
 • Wieści z Wikimedia Foundation, a w nich:
  • Community Wishlist Survey tylko dla siostrzanych
 • Wieści z projektów GLAM, a w nich:
  • o tym, co się dzieje po wyjściu z wikiplatońskiej jaskini
  • zachęcamy, żeby Poużywać Sobie
  • jesteśmy częścią jury w projekcie HackwArchiwum
 • Wieści z projektów edukacyjnych, a w nich:
  • dowiedz się więcej o wikiedukacji dzięki kursowi e-learningowemu Wikimedia & Education
  • EtnoWiki zawitało na Uniwersytet Warszawski
  • mówiliśmy o Wikipedii na konferencji Bezpieczeństwo w sieci
 • wieści z Wikipedii, a w nich:
  • o hucznej osiemnastce Wikipedii
  • i o najczęściej czytanych artykułach września
 • wieści z Wikimedia Commons, a w nich:
  • startuje konkurs fotograficzny Wiki Science Competition
 • Przegląd newsletterów z szerokiego świata

W imieniu redakcji zapraszam do lektury Natalia Szafran-Kozakowska 15:15, 24 paź 2019 (CEST)
(A osoby chętne do współpracy przy kolejnych numerach proszę o kontakt)


Biuletyn przygotowywany jest we współpracy wolontariuszy i pracowników Wikimedia Polska. Informacja o nowym numerze rozsyłana jest przez bota. Możesz go subskrybować/anulować subskrypcję. Aby skontaktować się z redakcją pisz do Natalii

Dziękuję za udział w Miesiącu Wyróżnionego Artykułu!

Brązowy Halibutt za pisanie haseł wyróżnionych w ramach Miesiąca Wyróżnionego Artykułu

Dzień dobry! Ten oto halibut przypłynął, żeby podziękować Ci za Twoją pracę na rzecz jakości Wikipedii. Podczas Miesiąca Wyróżnionego Artykułu zadbałeś o to, by czytelnicy wirtualnej encyklopedii mieli dostęp do wiarygodnej, dobrze opracowanej wiedzy. Takiej, jaką halibuty lubią najbardziej! Dziękuję i... do zobaczenia w kolejnym MWA. Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 08:43, 5 lis 2019 (CET)

Biuletyn Wikimedia Polska (nr 18/2019)

Biuletyn Wikimedia Polska
Numer 18 • listopad 2019
Cały numer na stronie • O Biuletynie • Subskrybuj

Wikimedia Polska logo.svg
 • wieści ze Stowarzyszenia, a w nich:
  • witamy Łukasza Garczewskiego, nowego dyrektora ds. operacyjnych w Wikimedia Polska
  • zapraszamy do dyskusji nad zmianami statutu
  • szukamy nowych członków Komisji Wikigrantów
  • bardziej zielone, bardziej życzliwe WMPL - nowe polityki Stowarzyszenia
  • oto zwycięzcy konkursu Wiki Lubi Zabytki
 • wieści z Wikipedii czyli: witamy Wikiprojekt Kobiety!
 • wieści z Wikisłownika, a w nim:
  • tajemnicze "zniknięcie" haseł z Wikisłownika
  • niebawem szybki podgląd znaczeń
 • wieści z Wikimedia Commons, a w nich:
  • trwa konkurs fotograficzny Wiki Science Competition
 • Wieści z projektów GLAM, a w nich:
  • wikipedysta-rezydent poszukiwany!
  • w Commons pliki od Biblioteki Cyfrowej Uniwersytetu Wrocławskiego...
  • ... oraz kolekcja strojów ludowych Polskiego Towarzystwa Ludoznawczego
 • Wieści z projektów edukacyjnych, a w nich:
  • rekomendacje OZE przyjęte przez UNESCO!
  • parę zdań o szkoleniach
 • Wieści z szerokiego świata, a w nich:
  • co słychać w sprawie strategii 2030?
  • rozwiązanie działu Community Engagement w Wikimedia Foundation
  • relacja z CEE Meeting 2019
 • Przegląd newsletterów z szerokiego świata

W imieniu redakcji zapraszam do lektury Natalia Szafran-Kozakowska 17:26, 2 gru 2019 (CET)
(A osoby chętne do współpracy przy kolejnych numerach proszę o kontakt)


Biuletyn przygotowywany jest we współpracy wolontariuszy i pracowników Wikimedia Polska. Informacja o nowym numerze rozsyłana jest przez bota. Możesz go subskrybować/anulować subskrypcję. Aby skontaktować się z redakcją pisz do Natalii

Biuletyn Wikimedia Polska (nr 19/2019)

Biuletyn Wikimedia Polska
Numer 19 • grudzień 2019
Cały numer na stronie • O Biuletynie • Subskrybuj

Wikimedia Polska logo.svg
 • wieści ze Stowarzyszenia, a w nich:
  • ostatnie dni na rejestrację na Zlot Zimowy
  • początek roku z Dniem Domeny Publicznej
  • grudniowe szkolenia
 • wieści z Wikipedii a w nich:
  • za nami (bardzo długi) Miesiąc Wyróżnionego Artykułu
  • o dobrym roku polskiej Wikipedii
  • liczba zarejestrowanych użytkowników przekroczyła 1 000 000
  • co najchętniej czytano w Wikipedii w 2019 roku?
 • wieści z Wikisłownika, a w nim:
  • nadchodzi pierwszy Słowotok
 • wieści z Wikimedia Commons, a w nich:
  • dużo naukowych multimediów!
 • Wieści z projektów GLAM, a w nich:
  • 40 zdjęć załadowanych przez Kancelarię Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
  • o współpracy z Instytutem Grotowskiego
  • oraz z Instytutem Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Łódzkiego
  • nowe grafiki z Mazowieckiej Biblioteki Cyfrowej
  • niedługo będzie można Poużywać sobie!
 • Przegląd newsletterów z szerokiego świata

W imieniu redakcji zapraszam do lektury Natalia Szafran-Kozakowska 12:03, 3 sty 2020 (CET)
(A osoby chętne do współpracy przy kolejnych numerach proszę o kontakt)


Biuletyn przygotowywany jest we współpracy wolontariuszy i pracowników Wikimedia Polska. Informacja o nowym numerze rozsyłana jest przez bota. Możesz go subskrybować/anulować subskrypcję. Aby skontaktować się z redakcją pisz do Natalii

Ekspozycja na SG

Witaj! Czy moglbys zaktualizowac ekspozycje na piatek, sobote i niedziele? Zależy mi, bo ekspozycje na weekend są przygotowane z okazji konkursow skoków Zakopanem. Pzdr. Kobrabones (dyskusja) 02:23, 24 sty 2020 (CET)

Biuletyn Wikimedia Polska (nr 1/2020)

Biuletyn Wikimedia Polska
Numer 1 • styczeń 2020
Cały numer na stronie • O Biuletynie • Subskrybuj

Wikimedia Polska logo.svg
 • wieści ze Stowarzyszenia, dowiecie się z nich, że:
  • odbył się Zlot Zimowy 2020 i towarzyszące mu nadzwyczajne Walne Stowarzyszenia Wikimedia Polska
  • nastąpiła zmiana na stanowisku skarbnika i w formule spotkań Zarządu
  • bibliotekarze z całego świata weryfikują Wikipedię
  • a Wikimedia Polska funduje źródła i wyprawy fotograficzne
  • nasz członek zarządu działa aktywnie w KOED i doradza Open Heritage Foundation
 • nowe kanały komunikacji dla osób edytujących
 • wieści z Wikimedia Commons, a w nich:
  • polskie zdjęcia odnoszą sukces w międzynarodowym finale Wiki Loves Monuments
  • można już podziwiać znakomite zwycięskie fotografie polskiej edycji Wiki Science Competition
 • wieści z Wikipedii, a w nich:
  • przegląd najczęściej czytanych haseł w styczniu 2020
  • i ranking najaktywniejszych redaktorów
 • wieści z Wikiźródeł, a w nich:
  • czy wikiskrybowie z całego świata przyjadą do Polski?
  • witamy nowych administratorów
  • i nowe publikacje
 • za nami pierwszy Słowotok czyli spotkanie wikisłownikarzy i wikisłownikarek
 • czy Wikimedia Foundation stanie się Wikipedia Foundation?
 • Wieści z szerokiego świata, a w nich:
  • rekomendacje strategiczne Ruchu Wikimedia - jak brzmią i po co nam one?
  • rozpoczęły się wybory stewardów
  • przymiarki do stworzenia jednolitych zasad współpracy społeczności Wikimedia
  • przegląd newsletterów z wiki-świata

W imieniu redakcji zapraszam do lektury Natalia Szafran-Kozakowska 16:27, 6 lut 2020 (CET)
(A osoby chętne do współpracy przy kolejnych numerach proszę o kontakt)


Biuletyn przygotowywany jest we współpracy wolontariuszy i pracowników Wikimedia Polska. Informacja o nowym numerze rozsyłana jest przez bota. Możesz go subskrybować/anulować subskrypcję. Aby skontaktować się z redakcją pisz do Natalii

Odp:Gratulacje :)

Odp:Gratulacje :)

Dzięki! Raczej nie wybieram się na żadne konferencje, ale admin:wer jest jak najbardziej do przedyskutowania; nie śledziłem jeszcze, czy ta procedura komuś zaszkodziła, choć teoretycznie może. W ostatnim czasie zajmuję się głównie przyrodą i jej ochroną oraz geografią, ale do kosmosu jeszcze kiedyś wrócę - żal, że ta dziedzina ostatnio mocno u nas słabuje, bo kilku aktywnych redaktorów opuściło Wiki lub pojawia się bardzo sporadycznie. Pikador (dyskusja) 10:29, 19 lut 2020 (CET)

Zajawki

Witaj! Przygotowałeś dwie zajawki: Tessa Virtue oraz Wróbel cytrynowy. Oba te hasła były już eksponowane na SG - wróbel w październiku 2019, a Tessa w zeszłym miesiącu. Priorytetem są hasła do tej pory nieekponowane. Dla ułatwienia, na stronie Wikipedia:Dobre Artykuły, hasła są podkreślone. Zwracaj proszę na to uwagę. Pzdr. Kobrabones (dyskusja) 19:14, 1 mar 2020 (CET)

Niech będzie Kobrabones (dyskusja) 01:52, 3 mar 2020 (CET)

Biuletyn Wikimedia Polska (nr 2/2020)

Biuletyn Wikimedia Polska
Numer 2 • luty 2020
Cały numer na stronie • O Biuletynie • Subskrybuj

Wikimedia Polska logo.svg
 • wieści ze Stowarzyszenia, dowiecie się z nich:
  • kiedy odbędzie się Konferencja Wikimedia Polska 2020
  • jak możecie pomóc nam w kampanii 1% podatku
  • że mamy budżet na 2020 (i sporo się w tej kwestii zmieniło)
  • jak bibliotekarze uzupełniali przypisy...
  • ...a wikipedyści się spotykali
 • wieści z projektów GLAM, a w nich:
  • o pierwszym (i nie ostatnim!) wikipedyście-rezydencie w 2020 roku
  • FindingGLAMs Challenge
  • o tym, że można sobie poużywać (na warsztatach kolażu)
  • Kariatydy Kolektywnie edytują (a liczba haseł o kobietach rośnie)
 • wieści z Wikipedii, a w nich:
  • ruszyły (Nie)znane kobiety Wikipedii - piszcie hasła o kobietach, wygrywajcie Bardzo Wyjątkową Nagrodę
  • wybieramy nowych członków Komitetu Arbitrażowego
  • nowe hasła dzięki studentom Artes Liberales
  • polityka, wirus i popkultura - czyli czego szukali czytelnicy Wikipedii w lutym 2020?
 • wieści z Wikisłownika, a konkretnie:
  • o edytujących studentach z Uniwersytetu Śląskiego
 • wieści z Wikimedia Foundation, a w nich:
  • składajcie stypendia na Wikimanię 2020
  • pożegnanie z Wikimedia Space
 • Wieści z szerokiego świata, a w nich:
  • dyskusje strategiczne zakończone (a odbiór pozytywny)
  • Wikimedia Summit na żywo odwołany z powodu koronawirusa
  • przegląd newsletterów z wiki-świata

W imieniu redakcji zapraszam do lektury Natalia Szafran-Kozakowska 14:35, 4 mar 2020 (CET)
(A osoby chętne do współpracy przy kolejnych numerach proszę o kontakt)


Biuletyn przygotowywany jest we współpracy wolontariuszy i pracowników Wikimedia Polska. Informacja o nowym numerze rozsyłana jest przez bota. Możesz go subskrybować/anulować subskrypcję. Aby skontaktować się z redakcją pisz do Natalii

Re:Kulka

Hej. Nie bardzo rozumiem cel, niemniej przywróciłem. Archiwa: archive.is, WebArchive. Jeśli chcesz jeszcze pofotografować, to śmiało. Jeśli uznasz, że wystarczy to podziękuj mi za tą edycję to zdejmę kulkę. Na boku: logo wyglądem nie powala. Nie chcę być nieskromny, ale moje na 1,3 miliona było nieco lepsze. Pzdr, tufor (dyskusja) 11:51, 9 kwi 2020 (CEST)

Biuletyn Wikimedia Polska (nr 3/2020)

Biuletyn Wikimedia Polska
Numer 3 • marzec 2020
Cały numer na stronie • O Biuletynie • Subskrybuj

Wikimedia Polska logo.svg
 • Na jakiś czas żegnamy Biuletyn
 • wieści ze Stowarzyszenia, dowiecie się z nich:
  • jak zostać (lepszym) wikipedystą, zostając w domu
 • wieści z projektów GLAM, a w nich:
  • mamy ponad 40 tysięcy plików GLAM!
  • Kariatydy nadrabiają zaległości
  • zdjęcia Wojciecha Kocota w Wikimedia Commons
  • FindingGLAMs Challenge
  • o tym, że można sobie poużywać (na warsztatach kolażu)
 • Wieści z projektów edukacyjnych, a w nich:
  • za nami Tydzień Otwartej Edukacji
  • rusza projekt Żywa tradycja w Wikipedii
  • o WikiSzkole i strategii edukacyjnej
 • wieści z Wikipedii, a w nich:
  • wiosna Środkowo-Wschodniej Europy rozkwitła jak co roku
  • mamy 1 400 000 haseł
  • 398 nowych biogramów kobiet w Wikipedii
  • czego czytelnicy i czytelniczki szukali w Wikipedii w marcu?
 • Wikinews przekracza kamień milowy
 • przedłużamy konkurs Wikisłownika
 • marcowe statystyki pobrań w Wikiźródłach
 • zagłosuj na swoją ulubioną grafikę w Wikimedia Commons
 • wieści z Wikimedia Foundation, a w nich:
  • koronawirus a Wikimedia Foundation
  • Wikimedia Education vs. pandemia
  • jak czytelnicy oceniają interfejs Wikipedii?
 • Wieści z szerokiego świata, a w nich:
  • przegląd newsletterów z wiki-świata

W imieniu redakcji zapraszam do lektury Natalia Szafran-Kozakowska 12:45, 10 kwi 2020 (CEST)
(A osoby chętne do współpracy przy kolejnych numerach proszę o kontakt)


Biuletyn przygotowywany jest we współpracy wolontariuszy i pracowników Wikimedia Polska. Informacja o nowym numerze rozsyłana jest przez bota. Możesz go subskrybować/anulować subskrypcję. Aby skontaktować się z redakcją pisz do Natalii

Re: Ekspozycje związane z CEE Spring

Zgłoszenie będzie spóźnione o jeden i trzy dni w stosunku do wymogów, które przyjęte zostały w Czywieszu... Ale to nie jest zasada Wikipedii ani jedno z 10 przykazań. Śmiało edytuj (zgłoś) – ja nie będę się o taki detal czepiał. Jeśli jednak wyniknie dyskusja i ktoś będzie się mocno dopominał o przestrzeganie reguł – trzeba będzie mu przyznać rację. Kenraiz (dyskusja) 21:35, 22 kwi 2020 (CEST) PS. Łaziłem po tych górkach wokół Domu Kordopułowa... piękne miejsce.

Zajawki

Witaj! Wiem, że mamy coraz mniej haseł DA. Inaczej widzę robienie zajawek do starych DA (choć przyznam, że zdarza mi się z nich korzystać, ale staram się to ograniczyć do żelaznego minimum). Problem jest taki, że wiele z tych haseł przestało spełniać wymogi DA lub też zwyczajnie zdezaktualizowały się. Zrobiłem w zeszłym roku jedną zajawkę i nie miałem pojęcia, że hasło już jest nieaktualne i dostałem joby, za to że go wystawiłem. Moje rozwiązanie jest takie, aby zostawiać czasem hasła na dłużej niż tydzień (zwyczajnie nie zmieniać ekspozycji). NA SG lecą zwykle hasła, które zostały wyróznione nie dawno, dlatego mam pewność, że hasła są aktualne. PZdr. Kobrabones (dyskusja) 23:34, 26 kwi 2020 (CEST)

PS. dodałem 3 nowe zajawki na przyszły tydzień. Szczególnie jezioro skojarzyło mi się jakoś z majówką Kobrabones (dyskusja) 23:36, 26 kwi 2020 (CEST)

Rīgas Melnais balzams

Cześć, po ośmiu latach od napisania artykułu nie będę się upierał przy dotychczasowej spolszczonej nazwie (w dodatku nie mojej), ale 1) nie wydaje ci się, że przykład który podałeś w opisie nie ma związku z wprowadzoną przez ciebie nazwą? 2) może słabo się znam, ale wydaje mi się, że nie ma marki „Balsam Ryski” i w związku z tym nie ma „Balsamu Ryskiego Czarnego”, „Balsamu Ryskiego Białego”, „Balsamu Ryskiego Wiśniowego” i „ Balsamu Ryskiego Żurawinowego”. Analogicznie nie ma „Czarnego Balsamu Jełgawskiego” i „Czarnego Balsamu Liepawskiego”. Tym jedynym produktem jest (chyba) Ryski Czarny Balsam (trzymając się oryginalnej kolejności wyrazów i mojej pierwotnej wersji z 2012 roku). Aʀvєꝺuι + 08:28, 4 maj 2020 (CEST)

Czy wiesz – Laima (producent słodyczy)

Dziękujemy i prosimy o więcej, GiantBroccoli (dyskusja) 12:38, 5 maj 2020 (CEST)

Podziękowanie - Amalie Materna, Prawec (komputer)

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:21, 10 maj 2020 (CEST)

Podziękowanie - Laima (producent słodyczy)

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:15, 17 maj 2020 (CEST)

Ad:ATB-Market

Ad:ATB-Market

Podaj mi definicję miękkiego dyskontera. IOIOI2 00:37, 1 cze 2020 (CEST)

 • Doprawdy? Zarzucam Ci fałszowanie źródeł - rób z tym co chcesz. Oskarżenie wytargam na forum. IOIOI2 01:06, 1 cze 2020 (CEST)

Problemy z WER i OR niektórych Twoich haseł

Cześć Aegisie. Jestem mocno zaniepokojony Twoimi edycjami w main i chciałbym zwrócić Twą uwagę na problemy z prośbą o ich poprawę. Po przypadkowym zauważeniu problemów w 1 haśle Twego autorstwa przejrzałem losowo 10 ostatnio tworzonych i w połowie natknąłem się na poważne mankamenty z WER i OR. Oczywiście to nie jest statystycznie wiarygodne ustalenie, ale jednak 50 % haseł z dużymi mankamentami w tak kluczowymi dla wiarygodności i poziomu encyklopedii sprawach jak WER i OR to b. zła rzecz. Konkrety na przykładach: Twoje hasło Vjosa Osmani ma do wszystkiego przypisy z dobrych źródeł. Niestety po sprawdzeniu czy w powołanych źródłach faktycznie jest potwierdzenie danych, które dany przypis ma uźródłowiać stwierdziłem, że w wielu przypadkach tak nie jest. Np. w przypisie nr 1 brak mnóstwa danych, które ten przypis ma rzekomo uźródławiać w haśle: "ur. 17 maja 1982 w Mitrowicy", "przewodnicząca Zgromadzenia Kosowa od 3 lutego 2020 roku" nauczycielka akademicka w "RIT (Rochester Institute of Technology) Kosovo" - tego wszystkiego nie am w źródle, a jest w haśle z przypisem do tego źródła! W dalszej części brak tam "Uzyskała licencjat Uniwersytetu w Prisztinie oraz magisterium (2005)", choć niby ten przypis nr 1 ma to uźródławiać.

Innym problemem jest brak jakiegokolwiek potwierdzenia wpisanych przez Ciebie danych, czyli brak źródeł, czasem do większości hasła, np. Aleja Północna w Erywaniu ma źródło tylko do ostatniego, najkrótszego zdania (jednego z sześciu), w dodatku tyczącego nie alei, a placu. Aleja jako taka nie ma żadnych źródeł. Podobny problem, choć na znacznie mniejszą skalę jest tutaj: Skala istryjska: brak źródeł na to: "oraz ziem przy zatoce Kvarner, w dzisiejszej Chorwacji. " i na to "Skala nie jest równomiernie temperowana i składa się z sześciu tonów, w przybliżeniu odpowiadających E-F-G-A♭-B♭-C♭, czyli pierwszym sześciu tonom skali oktatonicznej rozpoczynającej się od E"

Jestem pewny, że tak doświadczonemu userowi, adminowi nie trzeba tłumaczyć dlaczego trzeba uźródławiać treści nowych haseł. Co prawda gdy jakieś 2 lata (?) zwracałem Ci uwagę na całkowity brak źródeł w innym stworzonym przez Ciebie haseł pisałeś, że wszystkie informacje można z łatwością znaleźć w Internecie. Oczywiście, 95% danych z Wikipedii można by w ogóle nie uźródławiać, tylko napisać: proszę poszukać sobie w Internecie lub bibliotekach. Bo tam gdzieś przecież jest. Jednak zarówno zasady, jak i filary Wiki, jak i uzus ostatnich lat dla nowych haseł nakazują dawać konkretne źródła w hasłach, a nie odsyłać w czeluście Internetu czy bibliotek.

Nawet, gdyby móc negować wymóg uźrdławiania, to i tak chyba poza dyskusją pozostaje, że jeśli już przypis podajesz, to musi on faktycznie potwierdzać dane które uźródławia, a nie tylko ich np. 1/3, zaś reszty w powołanej pracy nie ma, choć przypis twierdzi, że niby jest. Zresztą część przejrzanych przeze mnie Twoich haseł była pod względem uźródłowienia całkiem poprawna, czyli wiesz jak to robić i potrafisz. Trzeba to tylko robić konsekwentnie.

Wszystkie przejrzane hasła z felerami WER i OR były przez Ciebie opatrzone notką, że powstały w ramach CEE Spring 2020. Wiem, że na TO ukazywały się dopingujące monity, że plwiki jest daleko w tyle za innymi krajami w tym konkursie i trzeba więcej haseł. To prawda, że dobrze by hasła powstawały, czy ma sens ściganie się w rankingach - rzecz gustu. Ale nawet jeśli, to ilość i tempo nie może iść się kosztem nieprawdziwego uźródławiania lub braku źródeł.

Do w/w haseł wstawiłem sygnalizację problemu już 3 VI, gdy je zauważyłem. Niestety hasła nie zostały poprawione, może nie masz w obserwowanych więc sygnalizuję tutaj. Chodzi mi nie tylko o poprawę w/w 3 haseł, ale i paru innych które widziałem z podobnymi problemami oraz przede wszystkim o uczulenie przy tworzeniu nowych haseł, rozbudowie starych na te problemy. Warto też zapewne by było byś przejrzał inne swoje hasła, zwłaszcza pod kątem czy ich treść oparta na źródle faktycznie zgadza się z tym, co w źródle się znajduje. Pozdrawiam --Piotr967 podyskutujmy 14:20, 9 cze 2020 (CEST)

P.S. Ten sam problem wpisywania do hasła szeregu informacji z powołaniem na źródło, choć w źródle ich nie ma oraz nieuźródławiania innych informacji jest też w haśle Julia Laffranque (też CEE Spring), gdzie 4 dane: nazwisko panieńskie: Vahing; dzień, miesiąc i rok urodzin są uźródłowione przypisem nr 1, tyle że w źródle tym nic takiego nie ma. Brakowało tam także źródeł do paru innych informacji. Z przykrością widzę, że w tamtym przypadku ściągnąłeś szablon proszący o źródła; najważniejszej rzeczy, czyli niezgodności przypisu z treścią wstawioną do hasła i opatrzoną przez Ciebie tym przypisem nie poprawiłeś, za to bardzo agresywnie i arogancko atakujesz personalnie, fałszywie pomawiając mnie o kłamstwo i żądając bym sam poprawiał Twoje tak liczne i niezgodne ze źródłami lub ich pozbawione edycje. Pisząc poprzedni post nie widziałem Twej odpowiedzi i jej stylu. Smutne, że tak reaguje administrator i prezes Stowarzyszenia, które ma wspierać wikipedystów i dbać o odbiór Wikipedii na zewnątrz. Chyba zdajesz sobie sprawę, że takie rzeczy jak niezgodność treści z przypisem ją uźródławiającym prędzej czy później ktoś z zewnątrz zauważy i nie zamkniesz mu buzi, a i wytłumaczyć czegoś takiego na łamach prasy nie da rady, bo prawda mówi sama za siebie. I krzyczeć o kłamstwie też nie wiele da, bo każdy przecież może przeczytać hasło, zobaczyć przypis i sprawdzić w nim, że w/w danych z hasła w tym przypisie faktycznie nie ma. I wówczas jest nawet gorzej, bo jeśli na wskazanie błędu w postaci nieprawdziwego uźródłowienia reagujemy normalnie "o sorry, faktycznie pomyliłem się, zapomniałem dodać drugi przypis i wyszło jak wyszło, ale już poprawiam" to każdy pomyśli, że faktycznie - nie myli się tylko ten, co nic nie robi (choć tu jak widać ten sam typ problemu jest w paru hasłach). A jeśli na wskazanie błędów reagujemy atakami, obelgami, przy jednoczesnym braku ich poprawy to odbiór takiego postępowania jest zupełnie inny i fatalnie mówi o tak reagującym. A w przypadku, gdy taka osoba reprezentuje jednak nie tylko siebie, ale jeszcze i funkcje o wysokim stopniu zaufania społecznego (admin, prezes Stowarzyszenia Wikimedia), to dodatkowo taka reakcja daje potężny cios w wiarygodność i Wikipedii i Stowarzyszenia. Choć oczywiście edytujesz jako zwykły user, a nie admin czy prezes, i na swój rachunek a nie Wiki czy Stowarzyszenia, ale ludzie z zewnątrz en masse nie odróżniają takich niuansów, nawet tego, że Stowarzyszenie nie = Wikipedia. I to trzeba jednak brać pod uwagę w swoich reakcjach. Jeszcze raz proszę o poprawę wszystkich Twoich nowych haseł, gdzie są takie fatalne niezgodności związane z WER i OR i prosiłbym o zaprzestanie ataków osobistych i pomówień wobec osoby zgłaszającej te problemy. Takie pomówienia i ataki nie zasłonią problemu złych edycji. Pozdrawiam --Piotr967 podyskutujmy 15:17, 9 cze 2020 (CEST)

Bombomat

Jeszcze kila lat temu wielkim problemem praktycznym i wizerunkowym było zaspamowanie wyników Google mirrorami i forkami Wikipedii. Google samo to ogarnęło. Dziś problem powraca w formie automatycznych tłumaczeń z enwiki, które straszliwie spamują wyniki organiczne (a konkretnie witryna pl.qwe.wiki). Jest to bardzo duża szkoda tak dla Wikipedii, jak i dla całego polskiego Internetu: a obecnie dużo poważniejsze.

Zwracam się w tej sprawie właśnie do ciebie dlatego że wiem, że ogarniasz te sprawy. (Inspirowany wątkiem, który założył @Kenraiz- https://pl.wikipedia.org/w/index.php?oldid=59891058#Nowe_(?)_zagro%C5%BCenie_(?)_dla_pl.wikipedii; a także niedawnym ostrym sporem w Kawiarence z wątkiem o planach Fundacji dotyczącym tłumaczeń automatycznych). Trudno mi sobie wyobrazić korespondencję z Google o wynikach :), a jednak może jest coś, co stowarzyszenie mogłoby zrobić przez jakieś formalne czy tam inne kanały.

Swoją drogą, stanowisko Stowarzyszenia dotyczące pomysłu fundacyjnego tłumaczeń automatycznych również może byłoby ciekawe, bo pomysł wydaje mi się potworny. Henryk Tannhäuser (...) 19:11, 9 cze 2020 (CEST)

 • Bardzo dziękuję i przepraszam! Zaraz się skreślę w Kawiarence i (mam nadzieję, że się za to nie obrazisz) podlinkuję to, co napisałeś. A jednak mam przed oczami Golema przechadzającego się po wyszukiwarce Google. To już normalne przekłady żywych ludzi są problemem, perspektywa sztucznych jednak jeszcze bardziej. Henryk Tannhäuser (...) 23:07, 9 cze 2020 (CEST)

Thank you for helping to create the Wikimedia 2030 Movement Strategy Recommendations

Wikimedia 2030 Celebration Image Wikimedia 2030
Thank you very much for everything you did to help create the Wikimedia 2030 Movement Strategy Recommendations! I am especially grateful for the enormous amount of work you did in the Resource Allocation working group and all the care and commitment you brought to the process. --Nicole Ebber (WMDE) (dyskusja) 11:57, 25 cze 2020 (CEST)

Podziękowanie - Vjosa Osmani

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:03, 27 cze 2020 (CEST)

Astra 1A

ad. "Piotrze, na pl.wikipedii zwyczajomo nie stosujemy przypisów w nagłówku hasła - to nie en.wiki" [3]. To prawda (z wyjątkiem danych o ur. i zm. w biogramach), ale wówczas to musi być faktyczny nagłówek (osobiście używam słowa abstrakt) - czyli muszą tam być tylko dane zawarte w głównej części hasła (i to tam są wóczas przypisy). A u Ciebie de facto jest to część głównego hasła, gdyż było tam sporo (większość?) informacji, które nigdzie indziej się już nie pojawiały. Samo w sobie OK, czasem hasło jest zbyt krótkie by był sens dublować w main i w abstrakcie, no ale wówczas zgodnie ze standardami plwiki ostatniej dekady niech te informacje, dane mają źródła. --Piotr967 podyskutujmy 01:40, 8 lip 2020 (CEST)

Podziękowanie - Biełintersat-1

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:45, 22 lip 2020 (CEST)

Twoja gwiazda Mistrza CEE Spring 2020

Gwiazda za Wyzwanie Mistrzów CEE Spring 2020

Drogi Aegisie, przyjmij proszę tę oto zaszczytną gwiazdę mistrza haseł o Europie Środkowej i Wschodniej. Czy chodzi o austriackie śpiewaczki operowe, łotewskie słodycze, bułgarskie komputery czy filmy w esperanto - czytelnicy i czytelniczki Wikipedii mogą liczyć na to, że dostarczysz im potrzebnej wiedzy. Dziękuję w ich imieniu! `Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 11:56, 22 lip 2020 (CEST)

Podziękowanie - Astra 1A

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:00, 24 lip 2020 (CEST)

Wraca Biuletyn Wikimedia Polska!

Wikimedia Polska logo all black.svg

Po dłuższym czasie wracamy do Ciebie z nowym Biuletynem Wikimedia Polska! Mam nadzieję, że cieszysz się z tego tak samo jak my. Comiesięczna porcja wiadomości czeka na Ciebie na tej stronie. A wśród tekstów między innymi:

 • za nami pierwsza zdalna Konferencja Wikimedia Polska
 • polskie zdjęcie wygrywa międzynarodowy konkurs Wiki Science Competition
 • czym jest nowy projekt siostrzany - Abstract Wikipedia?

Jeśli chcesz, by odtąd informacje nowym numerze Biuletynu trafiały na Twoją skrzynkę mailową, dopisz się tutaj. A swoją subskrypcją na stronie dyskusji możesz zarządzać tutaj.

Życzę Ci przyjemnej lektury! A jeśli chcesz dołączyć do redakcji, skontaktuj się ze mną. Pozdrawiam Cię serdecznie Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) 15:45, 24 lip 2020 (CEST)

Wikipedia bogatsza o zdjęcia zabytków i zasoby z instytucji kultury (Biuletyn Wikimedia Polska 8/2020)

Wikimedia Polska logo all black.svg

Nie ma wakacji od wolnej wiedzy, dlatego sierpień w Wikimedia Polska i projektach Wikimedia był bardzo aktywny. Ale nie martwcie się – nic Was nie ominie! Mamy dla Was świeżutki numer Biuletynu Wikimedia Polska.

Dowiecie się z niego, że kolejne instytucje kultury intensywnie rozwijają współpracę z Wikimedia Polska. Na liście są między innymi Zamek Królewski na Wawelu i Biblioteka Narodowa w Warszawie wraz z nowym rezydentem.

Zaprosimy Was też do udziału w naszych konkursach, w tym powracającym po raz kolejny ulubionym konkursie wikimedian - Wiki Lubi Zabytki! Mamy też mnóstwo wieści z projektu w tym – jak zwykle zestawienie najczęściej czytanych haseł w polskiej Wikipedii. Czy tym razem Elżbieta II jest na liście? Dowiecie się z Biuletynu? Czytajcie tutaj.

Jeśli chcesz, by odtąd informacje nowym numerze Biuletynu trafiały na Twoją skrzynkę mailową, dopisz się tutaj. A swoją subskrypcją na stronie dyskusji możesz zarządzać tutaj.

Życzę Ci przyjemnej lektury! A jeśli chcesz dołączyć do redakcji, skontaktuj się ze mną! Natalia Szafran-Kozakowska 18:50, 11 wrz 2020 (CEST)

Proszę sprawdzić email

Witaj, Aegis Maelstrom: Proszę sprawdzić email! Temat: "The Community Insights survey is coming!" Jeśli masz jakieś pytania, wyślij e-mail na adres [email protected]

(English: Please check your email and spam! Subject is "The Community Insights survey is coming!" If you have questions, email [email protected])

Sorry for the inconvenience, you can read my explanation here.

MediaWiki message delivery (dyskusja) 18:24, 25 wrz 2020 (CEST)

Szablon:AUS i podobne

Te szablonu usunęliśmy ponad 10 lat temu. Nasz system szablonów flag jest trochę bardziej rozbudowany niż ten na en.wiki, a ten wariant wywołań tylko przeszkadzał. Zamiast {{AUS}} można używać {{państwo|AUS}}. ~malarz pl PISZ 08:32, 1 paź 2020 (CEST)

Powrót wandala penisowego

Specjalna:Wkład/POPOTSKY przyda się cynk do AutoBUSEgo... 31.60.8.138 (dyskusja) 22:09, 31 gru 2020 (CET)

PAGEOS 1

Dyskusja czywiesza to nie najlepsze miejsce na dyskusję więc wpadam do ciebie :) Powiem dlaczego irytuje mnie określenie bierny ok możemy mieć je w źródłach opisujących ok 5 satelitów eksperymentalnych tego typu z lat 60, naukowcy przez krótką chwilę myśleli wtedy że to się upowszechni- niewypaliło- prawie wszystkie inne satelity są już tylko czyne (poza geodezyjnymi reflektorami kulistymi zazwyczaj) więc ten podział na bierne i czynne jest archaiczny i niepotrzebnie gmatwający całe zagadnienie i nie należy o nim wspominać w kontekście współczesnych satelitów. Boję się żeby ktoś nie dodawał do każdego normalnego satelity komunikacyjnego dodatku "czynny"- brakuje nam np absurdalnego określenia "satelita czynny aktywny" lub " czynny nieaktywny". Dlatego w nagłówku powinno być jedynie określenie komunikacyjny, obserwacyjny, technologiczny, geodezyjny itp co do orbit polecam doskonałą wizualizację graficzną stellarium-orbity satelitów zmieniają się tam w czasie rzeczywistym co sekundę- równie dobrze mógłbym zapytać każdego autora biografii żeby mi podał dokładną godzinę urodzin i śmierci jakiegoś człowieka. Mamy minutowy czas startu w źródłach i orbitę w okolicach początku misji- testowanie satelity może trwać tygodniami do użycia mogą wchodzić kolejne transpondery czujniki i każde apogeum i perygeum jest nieco inne. Dlatego każda z tych źródłowych orbit jest prawidlowa. Koledzy tak stworzyli infobox odwolujemy się do konkretncyh źródeł, nie ma problemuPrometheus1 (dyskusja) 01:09, 14 sty 2021 (CET)-

 • Po napisaniu kilku artów o satelitach przypomniał mi się problem o którym myślałem kilka lat temu i nie pamiętam czy zostało to wyjaśnione. Nie sądzisz że powinniśmy mieć jeden infobox "loty kosmiczne" obejmujący satelity, próbniki międzyplanetarne i loty załogowe? obecnie mamy 3 różne infoboxy- en ma jeden-: "spaceflight"- my mamy sonda kosmiczna infobox, sztuczny satelita infobox i misja kosmiczna infobox. Prometheus1 (dyskusja) 00:33, 26 sty 2021 (CET)
  • Tak chodziło o Template:Infobox spaceflight- nie za bardzo wiem jak można by zrobić taką konwersję w praktyce- kiedyś zrobiłem kilka prostych infoboxów okrętowych ale to zupełnie coś innego- Być może można by utworzyć stronę brudnopisu z projektem nowego infoboxu np na bazie naszego "misja kosmiczna infobox" i dodać/przetłumaczyć pozycje z "Template:Infobox spaceflight" a całość wisiała by gdzieś na portalu astronautyka w celu konsultacji z innymi? Jeżeli masz pomysł jak to zrobić to chętnie się włączę - w razie czego czekam na instrukcje- Prometheus1 (dyskusja) 12:32, 29 sty 2021 (CET)

Podziękowanie - MRNA-1273

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:19, 26 lut 2021 (CET)


Witaj

Uczę się języka hebrajskiego. Tutaj go sobie utrwalam.

Źródło

Zawartość tej strony pochodzi stąd.

Odsyłacze

Szamba betonowe Namysłów Príslušenstvo z całego świata szara ruda rudo-szara wymiary granatowa czerwona kostka granitowa na podjazdy i chodniki ścierzki brukarstwo meble kuchenne na wymiar warszawa gdzie viagra and other drugs

Podziel się